Pierwsze zwycięstwo Espanyolu

Espanyol Barcelona w niedzielne popołudnie odniósł premierowe zwycięstwo w obecnym sezonie. W wyjazdowym meczu pokonał 2:1 Eibar.

W pierwszej połowie sobotniego spotkania kibice nie obejrzeli ani jednego gola. Tych doczekali się w drugiej odsłonie. W 58. minucie Eibar na prowadzenie wyprowadził Ivan Ramis, który uderzeniem głową wykorzystał dośrodkowanie Fabiana Orellany z rzutu wolnego.

W 76. minucie Espanyol zdołał jednak doprowadzić do wyrównania. Po długim podaniu Matiasa Vargasa, z piłką w pole karne wpadł Facundo Ferreyra i naciskany przez obrońcę zdołał posłać ją do siatki obok interweniującego bramkarza.

Trzy minuty później goście z Barcelony wyszli na prowadzenie. Tym razem piłkę w bramce z najbliższej odległości, po podaniu wzdłuż linii bramkowej, umieścił Esteban Granero. Jak się okazało była to bramka na wagę zwycięstwa

SD Eibar – Espanyol Barcelona 1:2 (0:0)