Pierwsze zwycięstwo Getafe

Aż sześć goli zobaczyli kibice zgromadzeni na Colisemu Alfonso Perez, gdzie pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze Getafe, pokonując przed własną publicznością beniaminka z Mallorki 4:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Baba (samobój), Molina, Nyom i Angel, podczas gdy po drugiej stronie na listę strzelców wpisał się dwukrotnie Budimir.

Choć pierwszą okazję w piątej minucie zmarnowali goście, kiedy to w bramkę nie trafił główkujący Rodriguez, to Getafe lepiej prezentowało się w pierwszej połowie. W siódmej minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, swojego bramkarza pokonał Baba Mohammed, a niespełna kwadrans przed końcem, na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Molina.

Po zmianie stron, dobrą grę kontynuowali Azulones – w 62. minucie, strzał Jasona wybronił jeszcze Reina, ale 60 sekund później piłka znalazła się w siatce. Strzał Dakonama odbił bramkarz, ale piłkę zdołał zebrać Mata, który odegrał ją do ustawionego na piątym metrze Nyoma, a ten strzałem pod poprzeczkę podwyższył na 3:0.

W kolejnych minutach niespodziewanie przebudzili się goście. Siedem minut po stracie trzeciego gola, po centrze Kubo z prawej flanki, celnie główkował Budimir. Po kolejnych siedmiu minutach, ten sam piłkarz zdobył już gola kontaktowego – tym razem, Budimir pokonał Sorię sprytnym strzałem z ostrego kąta.

Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, wygraną przypieczętowało Getafe. Po prostopadłym podaniu Portillo, płaskim strzałem wynik meczu na 4:2 ustalił Angel. Podopieczni trenera Bordalasa odnieśli tym samym pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie La Liga.

Getafe CF – RDC Mallorca 4:2 (2:0)

1:0 Baba (sam.) 7′
2:0 Molina (k.) 33′