“Piłka nożna powinna służyć jako element doskonalenia społeczeństwa”

Luis Rubiales (w środku)
Luis Rubiales (w środku) fot. PressFocus

Hiszpania wraz z Portugalią i Ukrainą chce zorganizować mundial w 2030 roku. Kilka słów na temat tej kandydatury wyraził prezydent Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej.

  • Hiszpania oficjalnie wystąpiła z propozycją zorganizowania Mistrzostw Świata 2030
  • Współgospodarzami imprezy miałyby byc Portugalia i Ukraina
  • Kilka słów na temat tego typu kandydatury wyraził prezydent Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej

Mundial w 2030 roku w trzech europejskich krajach?

Hiszpania ma ambitne plany związane z organizacją mistrzostw świata w 2030 roku. W tym celu zgłosiła swoją kandydaturę wraz z Portugalią i Ukrainą na zorganizowanie prestiżowego turnieju. Niewykluczone zatem, że drugi raz z rzędu gospodarzem mundialu będą trzy kraje. Za zorganizowanie mistrzostw świata w 2026 roku odpowiedzialne będą takie kraje jak: Kanada, Meksyk i Stany Zjednoczone.

Prezydent Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej Luis Rubiales skomentował wspólną z Portugalią i Ukrainą propozycję organizacji najważniejszej piłkarskiej imprezy w 2030 roku.

– Bardzo się cieszymy, że do aplikacji przystępuje Ukraina. Piłka nożna powinna służyć jako element doskonalenia społeczeństwa. Moc, jaką ma do przekształcenia społeczeństwa, jest bardzo ważna. Piłka nożna nie może żyć plecami do społeczeństwa – przekonywał sternik Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej cytowany przez Markę.

Musimy współpracować we wszystkim, co możemy. Ukraina to kraj, który organizował i przygotowywał się do wielkich wydarzeń, ale teraz przechodzi przez kolosalny konflikt. Organizacja mundialu będzie dla nich czymś bardzo ekscytującym, o czym będą pamiętać przez wiele lat – dodał Rubiales.

Ukraina wraz z Polską miała okazję wspólnie zorganizować Euro 2012.

Czytaj więcej: Sevilla zwolniła Julena Lopeteguiego

Komentarze