La Liga wróci do gry 5 czerwca?

Real Madryt - FC Barcelona
Real Madryt - FC Barcelona fot. Anadolu Agency/Hepta/Sport Pictures

Przedstawiciel hiszpańskiego rządu ogłosił dzisiaj informacje związane ze złagodzeniem obostrzeń związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa. Nowy dekret pozwala na wznowienie treningów przez piłkarzy od 4 maja. Rozgrywki ligowe miałyby natomiast zaliczyć restart po 5 czerwca.

Czytaj dalej…

Premier Pedro Sanchez zorganizował dzisiaj wieczorem konferencję prasową, na której przedstawił “plan przejścia w kierunku nowej normalności”.

Hiszpański polityk zaznaczył, że łagodzenie środków zapobiegawczych będzie “stopniowo zmniejszane w zależności od regionów i skoordynowane”, więc obszary o mniejszej liczbie zgonów i dodatnich przypadkach ozdrowień będą mogły szybciej wrócić do normy.

Do tej pory w Hiszpanii doszło do 23822 zgonów z powodu COVID-19, w porównaniu do 27359 we Włoszech.

W przeciwieństwie do włoskiej wersji piłkarze w Hiszpanii będą mogli trenować w swoich ośrodkach treningowych od 4 maja, ale nadal będą musieli utrzymywać środki dystansu społecznego.

Treningi piłkarskie w małych sześcioosobowych grupach będą mogły mieć miejsce od 18 maja, z kolei od 25 maja grupy mogłyby liczyć osiem osób. W pełnych kadrach zespoły będą mogli trenować od 1 czerwca, z kolei spotkania bez udziału kibiców mogłyby się odbywać od 5 czerwca lub najpóźniej od 12 czerwca.

– Do końca czerwca jako kraj będziemy w nowej normalności, jeśli rozwój epidemii będzie kontrolowany na wszystkich terytoriach – powiedział Pedro Sanchez.

Komentarze