Władze La Liga planują powrót drużyn do treningów

Real Madryt - FC Barcelona
Real Madryt - FC Barcelona fot. Anadolu Agency/Hepta/Sport Pictures

Profesjonalne kluby sportowe w Hiszpanii mogą wrócić do treningów w dniach 4-11 maja. Decydenci hiszpańskiej ekstraklasy pracują już nad tym, aby kluby wróciły do zajęć tak szybko, jak to możliwe, po tym, jak hiszpański rząd dał zielone światło na taki ruch.

Czytaj dalej…

Przypomnijmy, że rozgrywki piłkarskie w Hiszpanii zostały zawieszone w marcu na czas nieokreślony z powodu pandemii koronawirusa. Hiszpański rząd opracował szczegółowy protokół powrotu do treningów, dzięki czemu przestrzegane są odpowiednie zabezpieczenia zdrowotne. Celem jest wznowienie rozgrywek w połowie czerwca bez kibiców.

Przypomnijmy, że w La Liga do zakończenia sezonu pozostało do rozegrane jedenaście kolejek. Aktualnie w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy liderem jest FC Barcelona, wyprzedzając o dwa punkty drugi Real Madryt.

Hiszpański rząd ogłosił czterofazowy plan zniesienia rygorystycznej blokady kraju, a podczas “fazy zero” od 4 do 11 maja profesjonalne kluby sportowe mogą wrócić do treningów. Część ścisłych protokołów La Liga obejmuje sesje treningowe od indywidualnego do małej grupy, a następnie zajęcia zespołowe.

Zawodnicy, trenerzy i personel będą musieli zostać przetestowani przed rozpoczęciem indywidualnego treningów, a następnie będą musieli przechodzić codzienne testy.

Europejskie ligi mają czas do 25 maja, aby przekazać Europejskiej Unii Piłkarskiej, czy decydują się ukończyć sezon, czy chcą go zamknąć.

Komentarze