Piłkarz Manchesteru City alternatywą Barcelony na pozycję lewego obrońcy

Ołeksandr Zinczenko
Ołeksandr Zinczenko PressFocus

FC Barcelona od dłuższego czasu rozgląda się za nowym lewym obrońcą. Aktualnie głównym kandydatem do zasilenia katalońskiego klubu jest Marcos Alonso, ale przedstawiciele Dumy Katalonii mają również kolejną alternatywę. Jest nią Ołeksandr Zinczenko z Manchesteru City.

  • Jednym z celów Barcelony na letnie okno transferowe jest pozyskanie nowego lewego obrońcy
  • Głównym kandydatem do wzmocnienia katalońskiego klubu jest Marcos Alonso
  • Jedną z alternatyw ma być natomiast Ołeksandra Zinczenko z Manchesteru City

Zinczenko alternatywą

Sprowadzenie nowego lewego obrońcy to jeden z głównych celów transferowych Barcelony. Nowy zawodnik miałby podjąć rywalizację z Jordim Albą lub być dla niego wartościowym zmiennikiem. Nie jest tajemnicą, że głównym kandydatem do przenosin na Camp Nou jest Marcos Alonso. Jego kandydatura jest preferowana zarówno ze względów sportowych, jak i finansowych. Barcelona jest także przekonana, że londyńska Chelsea nie będzie stawiać wielu przeszkód na drodze do osiągnięcia porozumienia.

Na Camp Nou chcą być jednak przygotowania na ewentualne fiasko rozmów w sprawie transferu Alonso. Od dłuższego czasu za alternatywę uznawany jest występujący w Celcie Vigo Javi Galan, którego bardzo ceni Xavi Hernandez, ale to niejedyne nazwisko wymieniane w kontekście Barcelony. Jak informuje Mundo Deportivo, przedstawiciele katalońskiego klubu patrzą również w kierunku Ołeksandra Zinczenki z Manchesteru City.

Reprezentanta Ukrainy Barcelony rekomendował między innymi Ferran Torres, który miał okazję występować z nim w Manchesterze City. Sam Zinczenko jest związany z angielskim klubem umową do czerwca 2024 roku, ale wydaje się, że Obywatele nie będą stawać mu na drodze do ewentualnego transferu. Na Etihad Stadium poważnie rozważają bowiem sprowadzenie innego lewego obrońcy – Tyricka Mitchella z Crystal Palace.

Zobacz także: Barcelona walczy z kryzysem. ”Wiemy na czym polega dramat”

Komentarze