Piłkarz Realu rozważa odejście do Kataru

Santiago Bernabeu
Santiago Bernabeu fot. Sport Pictures

Jak donosi Marca, Lucas Vazquez poważnie rozważa opuszczenie Realu Madryt, by zarobić zawrotne pieniądze w Katarze. Piłkarz nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, ale oferta nadal leży na stole.

Czytaj dalej…

Dziennikarze Marki nie podają co prawda o jakie kwoty chodzi, ale w artykule pojawia się słowo, że mowa o “zawrotnych” zarobkach, na jakie mógłby liczyć Lucas Vazquez. 28-latek nie mógł w poprzednim sezonie liczyć na regularną grę w Realu Madryt i rozegrał ledwie osiemnaście meczów, głównie wchodząc z ławki rezerwowych.

Dylemat piłkarza Realu Madryt

Nic więc dziwnego, że Vazquez na poważnie rozważa zmianę klubu. Co prawda do tej pory wydawało się, że piłkarz ten zostanie w Europie. Zwłaszcza, że zainteresowanie jego osobą wykazywali Sevilla, Tottenham i Napoli.

Póki co kluby te jednak się nie kwapią do tego, by kontaktować się z Realem Madryt. Dlatego też tym bardziej kusząca wydaje się być oferta z Kataru. Piłkarz i jego agent nie podjęli jeszcze decyzji, co z nią zrobić. Na razie propozycja ta leży na stole, a drzwi do negocjacji są otwarte.

Real nie zablokuje transferu

Marca donosi, że Real Madryt najprawdopodobniej nie zablokowałby przenosin Vazqueza do Kataru. Zwłaszcza, jeśli oferta byłaby korzystna pod względem finansowym także dla samego klubu ze stolicy Hiszpanii. Zindine Zidane ma szeroką kadrę i poradzi sobie, jeśli zabraknie w niej Vazqueza.

Zawodnik ten przeniósł się do Madrytu z Espanyolu w 2015 roku. Jego umowa jest ważna tylko do końca tego sezonu.

Komentarze