David Silva uderzył kobietę, a teraz usłyszał wyrok

David Silva
David Silva fot. PressFocus

Sąd wydał wyrok w sprawie Davida Silvy, który w czerwcu tego roku podczas imprezy karnawałowej doprowadził do uszczerbku na zdrowiu młodej kobiety. Piłkarz Realu Sociedad musi zapłacić 1080 euro grzywny oraz 520 euro w ramach zadośćuczynienia.

  • David Silva od 2020 roku reprezentuje barwy Realu Sociedad
  • W czerwcu tego roku piłkarz wziął udział w imprezie karnawałowej, podczas której doprowadził do uszczerbku na zdrowiu młodej kobiety
  • Sąd skazał go na karę grzywny oraz zakaz zbliżania się do poszkodowanej

David Silva musi słono zapłacić

David Silva uchodzi za jedną z największych legend w historii Manchesteru City. Wspólnie z klubem czterokrotnie świętował zdobycie mistrzowskiego tytułu. W 2020 roku zdecydował się na przeprowadzkę do Realu Sociedad, gdzie gra do dzisiaj. Pomimo 36 lat na karku wciąż prezentuje wysoki poziom i jest jednym z liderów środka pola swojej drużyny.

Teraz były reprezentant Hiszpanii zmaga się ze sporym problemem wizerunkowym. W czerwcu tego roku podczas zabawy karnawałowej wziął udział w bójce, w wyniku której ucierpiała młoda kobieta. W awanturze uczestniczyli również jego brak Fernando Antonio Jimenes Silva oraz trzeci mężczyzna, który uderzył inną osobę kamieniem. Cała trójka przyznała się do winy i czekała na poznanie wyroku sądowego.

Silva doprowadził do upadku młodej kobiety, w wyniku którego doznała ona pourazowego bólu szyi, stłuczenia lewego łokcia, rany palca lewej ręki i obu kolan. Jej stan zdrowia wymagał poddania się opiece medycznej.

W czwartek piłkarz Realu Sociedad usłyszał wyrok sądu. Za spowodowane szkody będzie musiał zapłacić 1080 euro grzywny, a w ramach zadośćuczynienia kobieta otrzyma 520 euro. Silva dostał ponadto sądowy zakaz zbliżania się do poszkodowanej.

Zobacz również: Dembele: zmarnowałem pięć lat

Komentarze