Pedri: nie byliśmy wystarczająco dobrzy w pressingu

Eric Garcia
Eric Garcia Pressfocus

Dobra postawa obrony Galatasaray zaskoczyła nie tylko sztab trenerski klubu, ale także samych piłkarzy. Zawodnicy tureckiego klubu przez większość meczu dobrze się ustawiali i neutralizowali udanie ataki Dumy Katalonii. Nie takiego przebiegu spotkania oczekiwali Katalończycy, o czym powiedział na konferencji prasowej po meczu Eric Garcia.

  • W meczu na Camp Nou FC Barcelona zremisowała z Galatasaray 0:0
  • W grze drużyny Xaviego wyraźnie brakowało intensywności
  • Po meczu na temat jego przebiegu wypowiedzieli się Eric Garcia i Pedri

Turcy wywożą z Barcelony cenny rezultat

Wysoka jakość obrony Galatasaray to jedno, ale mizerna postawa Blaugrany w ataku to drugie. Podopieczni Xaviego starali się stwarzać zagrożenie głównie wrzutkami w pole karne rywali, z którymi znakomicie radził sobie wypożyczony z klubu bramkarz – Inaki Pena. Opór Galaty zaskoczył pewnych siebie Katalończyków, którzy mimo kilku klarownych sytuacji nie byli w stanie skierować piłki do siatki. Najbliższy tego był w 76 minucie Frenkie de Jong. Po jego strzale piłka odbiła się tylko od słupka i wylądowała w rękach Penii.

Na początku pogubiliśmy się w pressingu, brakowało nam wcześniejszej skuteczności. Wyciągniemy wnioski i damy z siebie wszystko w rewanżu. Czasem, gdy ma się tak dobrą passę, myśli się, że wygrana przyjdzie łatwo. Trener nas ostrzegł, że nasi przeciwnicy nie zasługują na tak niskie miejsce w lidze, jak zajmują – stwierdził po meczu Eric Garcia. 

Podobna optykę na grę drużyny miał po meczu Pedri. Hiszpan był w czwartek jednym z najaktywniejszych piłkarzy Barcy, ale jemu także w kilku sytuacjach brakowało precyzji. 

Brakowało nam trochę dynamiki gdy mieliśmy piłkę przy nodze. Nie byliśmy też wystarczająco dobrzy w pressingu. Rywal nam nie ułatwiał, Feghouli stwarzał zagrożenie. W drugiej połowie co prawda poprawiliśmy niektóre aspekty, ale to było za mało, żeby strzelić gola – dodał Pedri.

Rewanż FC Barcelona rozegra 17 marca w Stambule. Warto zaznaczyć, że w tej edycji Ligi Europy Galatasaray nie przegrało jeszcze żadnego spotkania.

Czytaj też: Fani Barcelony jeszcze poczekają na powrót gwiazdy

Komentarze