Piłkarze Barcy zgodzili się na obniżkę wynagrodzeń

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

FC Barcelona w oficjalnym komunikacie poinformowała, że doszła do porozumienia między innymi z zawodnikami pierwszego zespołu w sprawie obniżenia wynagrodzeń w związku z trwającą pandemią koronawirusa.

Czytaj dalej…

Wcześniej oświadczenie w imieniu drużyny w tej sprawie, na swoim instagramowym profilu, opublikował kapitan drużyny Lionel Messi. Przyznał w nim między innymi, że drużyna była zaskoczona naciskami ze strony niektórych pracowników klubu.

Czytaj także: Messi: Jesteśmy zaskoczeni naciskami na nas

Komunikat FC Barcelony
“Zarząd Barcelony, członkowie wszystkich profesjonalnych drużyn sportowych i większość koszykarskiego zespołu doszli do porozumienia w sprawie obniżenia swoich wynagrodzeń w okresie stanu alarmowego spowodowanego koronawirusem.

W przypadku pierwszej drużyny piłkarskiej, redukcja wynagrodzeń wyniesienie ponad 70%, co zostało uzgodnione z klubem. Ten dodatkowy wkład ze strony drużyny, wraz z wkładem, jaki klub sam będzie wnosił, zagwarantuje 100% wynagrodzenia wszystkim niesportowym pracownikom klubu.

Klub pragnie wyrazić wdzięczność wszystkim profesjonalnym zawodnikom za ich zaangażowanie w tak wyjątkowej sytuacji, która została spowodowana przez kryzys zdrowotny”.

Komentarze