Piłkarze Realu pokonali koronawirusa

Eder Militao
Eder Militao fot. PressFocus

Trener Realu Madryt Zinedine Zidane będzie miał duży ból głowy przy zestawianiu wyjściowej jedenastki na najbliższe ligowe spotkanie z Villarreal, co jest także związane z kontuzjami Sergio Ramosa i Raphaela Varane’a, ale w ostatnich godzinach otrzymał również dobre wiadomości. Zielone światło na powrót do treningów z zespołem otrzymali bowiem Eder Militao i Eden Hazard, którzy ostatnio zmagali się z koronawirusem.

Czytaj dalej…

Militao i Hazard przeszli dwa kolejne testy na obecność koronawirusa w organizmie. Każde badanie dało wynik ujemny, co oznacza, że piłkarze uporali się już z wirusem i zgodnie z przyjętym przez La Liga protokołem mogli wrócić do treningów z zespołem. To bardzo dobra wiadomość dla szkoleniowca Królewskich, który będzie miał Brazylijczyka i Belga do swojej dyspozycji na najbliższe ligowe spotkanie z Villarreal. Mecz rozegrany zostanie w najbliższą sobotę o godzinie 16:15.

Szczególnie ważny dla francuskiego szkoleniowca jest powrót do treningów Edera Militao, który może od razu zostać wrzucony na głęboką wodę i zagrać przeciwko Villarreal od pierwszej minuty. Jest to oczywiście związane z kontuzjami Sergio Ramosa i Raphaela Varane’a. Podstawowa dwójka środkowych obrońców nabawiła się urazów podczas meczów swoich reprezentacji.

Militao początku obecnego sezonu z pewnością nie może zaliczyć do udanych. Problemy zdrowotne, a także zakażenie koronawirusem pozwoliły mu na wystąpienie do tej pory w zaledwie trzech spotkaniach, w tym dwóch ligowych. Po raz ostatni 22-letni Brazylijczyk na murawie pojawił się 31 października, w wygranym 4:1 meczu z Hueską, w którym wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty.

Dobrą wiadomością dla Zidane’a jest również powrót Hazarda, który zwiększa szkoleniowcowi pole manewru w ofensywie. Belg po powrocie po przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi, również zdążył rozegrać tylko trzy mecze.

Komentarze