Pique odpoczywa przed decydującą fazą sezonu

Gerard Pique
Gerard Pique PressFocus

Gerard Pique dostał kilka dni wolnego, by zregenerować swoje siły przed decydującą fazą sezonu. Obrońca Barcelony wróci do treningów w czwartek, gdy do drużyny dołączą piłkarze przebywający na zgrupowaniach reprezentacji.

  • Pique w ostatnim czasie odczuwał pewien dyskomfort podczas gry
  • Barcelona postanowiła dać obrońcy kilka dni wolnego na regenerację
  • Hiszpan ma być w pełni gotowy na decydującą fazę sezonu

Pique otrzymał kilka dni wolnego

Pique zakończył swoją przygodę z drużyną narodową w 2018 roku, dlatego przerwę na mecze reprezentacyjne mógł poświęcić na odpoczynek i regenerację. 35-latek dostał też parę dni wolnego w klubie, by z dala od treningów mógł nabrać sił przed najważniejszymi meczami sezonu.

Obrońca Dumy Katalonii nigdy nie miał łatwo z kontuzjami, dlatego sztab szkoleniowy blaugrany uznał, że dobrze mu zrobi przerwa od ćwiczeń. W klubie nie chciano przeciążać piłkarza, który obecnie rozgrywa fantastyczny sezon, mimo swojego wieku. Pique nadal jest kluczową postacią bloku defensywnego, dlatego Barcelona woli dmuchać na zimne.

Pique odczuwał w ostatnim czasie pewien dyskomfort podczas gry. Zdaniem katalońskiego Sportu właśnie to było decydującym czynnikiem, z powodu którego uznano, że w tym momencie najlepsza będzie przerwa od treningów.

Już w najbliższą niedzielę, Barcelona gra bardzo ważny mecz z Sevilla, po którym ekipa z Camp Nou może wskoczyć na pozycję wicelidera. Pique jest spodziewany w wyjściowej jedenastce na to spotkanie. Początek meczu o godzinie 21:00.

Zobacz również: Isco może zamienić Real Madryt na klub z Serie A

Komentarze