Pique ponownie wyłączony z gry. Kolejna kontuzja

Gerard Pique
Gerard Pique PressFocus

Kolejna przerwa w grze czeka środkowego obrońcę Barcelony Gerarda Pique. 34-latek po raz kolejny nabawił kontuzji kolana i na pewno nie będzie mógł pomóc drużynie w nadchodzących spotkaniach.

W środę Pique rozegrał 120 minut w rewanżowym meczu 1/2 finału Pucharu Króla pomagając swojej drużynie w odrobieniu strat i wywalczeniu awansu do finału. Swój występ okupił jednak kontuzją, która została już oficjalnie potwierdzona przez Barcelonę.

“Przeprowadzone badania medyczne wykazały, że zawodnik Gerard Pique doznał skręcenia więzadła wewnętrznego bocznego prawego kolana. W związku z tym jest wyłączony z gry” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Na razie nie wiadomo jak długo potrwa przerwa grze obrońcy, ale niewątpliwie zabraknie go w najbliższych spotkaniach drużyny. To fatalna wiadomość dla trenera Ronalda Koemana, który w decydujących meczach ponownie będzie miał ograniczone pole manewru.

Tylko 15 meczów sezonie

Pique od dłuższego czasu zmaga się z licznymi problemami zdrowotnymi. W tym sezonie leczył już kontuzję kolana, która wyeliminowała go z gry na ponad dwa miesiące.

W obecnym sezonie doświadczony obrońca miał okazję wystąpić w zaledwie 15 spotkaniach, w tym 11 w lidze.

Obecnie Barcelona przygotowuje się do sobotniego spotkania 26. kolejki La Liga, w którym zmierzy się na wyjeździe z Osasuną Pampeluna.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze