Pique: Przygotowania do sezonu nam nie pomogły

Gerard Pique
Gerard Pique fot. ASInfo

Obrońca Barcelony Gerard Pique uważa, że to jak wyglądały przygotowania drużyny do sezonu nie pomogły klubowi na początku sezonu.

Czytaj dalej…

Duma Katalonii zawodzi przede wszystkim na wyjazdach, w których zdobyła tylko jeden punkt. W trakcie okresu przygotowawczego zespół podróżował do Japonii i Stanów Zjednoczonych.

– Kiedy sprawy nie idą dobrze, nadal jesteśmy piłkarzami, tak samo jak wtedy, gdy wszystko przebiega dobrze – powiedział Pique. – Nie byliśmy w stanie zbyt dużo trenować, odbyliśmy wiele podróży. Są zawodnicy, którzy nadal nie uzyskali najlepszej formie, są inni, którzy zmagają się dyskomfortem. Przygotowania do sezonu nam nie pomogły, ale to jest Barca i nie ma żadnych wymówek.

– Jestem tutaj od 11 sezonów i zdobyliśmy w tym czasie osiem mistrzowskich tytułów, a w dwóch innych walczyliśmy do końca. Czuję, że w tym roku będzie tak samo – dodał obrońca Dumy Katalonii.

– Czasami nie jest łatwo coś zmienić, ale rozmawiamy o tym, a dziś pokazaliśmy to poprzez wywieranie presji i szybkie zdobycie dwóch bramek. Teraz musimy to zrobić w Getafe, co pomoże nam wrócić tam, gdzie chcemy być. Musimy wygrać na wyjeździe – dodał Pique.

– Kontuzja Messiego to cios i mamy nadzieję, że będzie poza drużyną na jak najkrótszy czas – stwierdził defensor.

Komentarze