Pique zdradził Messiego? Defensor maczał palce w odejściu legendy Camp Nou

Gerard Pique
Gerard Pique Pressfocus

Hiszpańskie media podsycają doniesienia o rozłamie między Gerardem Pique i Lionelem Messim. Jak przekazała gazeta El Pais, obrońca Barcy miał nakłonić Joana Laportę do nieprzedłużenia kontraktu z Argentyńczykiem. Wszystko przez słabą sytuację finansową klubu, która jeszcze mocniej ucierpiałaby na nowej umowie żywej legendy Camp Nou.

  • Gerard Pique specjalnie nie zgodził się na obniżkę pensji przy pracach nad nową umową dla Messiego
  • Argentyńczyk odszedł bo znaczna część drużyny nie zrezygnowała ze swoich wysokich płac
  • Hiszpan uznał, że takie rozwiązanie będzie lepsze dla klubowego budżetu, więc Laporta zaprzestał dalszych poszukiwań pomysłów na zatrzymanie legendy Camp Nou

Pique na pewno to zrobił?

Hiszpania słynie z przeróżnych dywagacji, szczególnie o tematyce sportowej. Teraz niespodziewanie pojawiły się wieści oczerniające Gerarda Pique. Według El Pais, stoper nakłonił zarząd Barcy, żeby pozwolili Leo Messiemu odejść. Sprawa z przedłużeniem kontrataku Argentyńczyka nie należała do najłatwiejszych. Storpedowany budżet klubowy nie był w stanie udźwignąć pensji największej gwiazdy zespołu. Do tego jedynie dwóch graczy przystało na drastyczną obniżkę płac, więc tylko inwestor mógł pomóc w walce o zatrzymanie 34-latka.

Finalnie Joan Laporta puścił Messiego do PSG, bo jak sam stwierdził, nie było skąd wziąć na to pieniędzy. Dziennikarze El Pais są jednak innego zdania. Pique miał potajemnie spotkać się ze swoim szefem, gdzie obaj panowie doszli do wniosku, że lepszym rozwiązaniem dla Dumy Katalonii będzie odejście legendy Camp Nou.

Nie można tego wykluczyć, bo stoper zrezygnował przecież z potężnych zarobków, aby został zarejestrowany Memphis Depay. Natomiast nie zrobił tego podczas prób zatrzymania Messiego, więc coś na pewno jest na rzeczy. Kiedy istniała szansa na dalsze kontynuowanie kariery przez “Leo” w Katalonii, Sergio Busquets i Jordi Alba zeszli na najniższy stopień płacowy w klubie.

Ciekawe spojrzenie na całą sytuację rzucił jeszcze dziennikarz TV3, Luis Canut. Stwierdził, że Messi nie jest teraz w najlepszych relacjach z Pique. Powodem rozłamu przyjaźni wieloletnich kolegów z boiska miała być pasywna postawa obrońcy przy regulacji płacowych wydatków.

Messi częściowo czuł się oszukany przez Pique’a. Nie zgodził się na obniżkę pensji dopóki Messi nie opuścił klubu. Przez to Messi poczuł, że powinien był to zrobić wcześniej, aby spróbować uniknąć jego odejścia z Barcelony– ujawnił Canut.

Pique i Messi przeszli przez ten sam zespół młodzieżowy w akademii La Masia, a następnie spędzili 14 lat jako koledzy z drużyny w seniorskiej kadrze Katalończyków. Hiszpan zawsze lubił wypowiadać się na kontrowersyjne tematy, więc i tym razem powinien zabrać głos. Na razie żadna ze stron nie udzieliła komentarza do artykułu El Pais, ale wydaje się, że jest to tylko kwestią czasu.

Czytaj więcej: Depay przegapi spotkania z Napoli i Valencią

Komentarze