Pique spróbuje zdążyć na El Clasico

Gerard Pique
Gerard Pique PressFocus

Gerard Pique w najnowszym wywiadzie przyznał, że wraca do zdrowia i postara się być do dyspozycji trenera na spotkanie z Realem Madryt, zaplanowane na 10 kwietnia.

Pique: nie wiem, czy w przyszłości zostanę prezydentem

Środkowy obrońca Barcelony udzielił wywiadu telewizji TV3. Wypowiedział się w nim na temat bieżących tematów dotyczących klubu, dochodzeniu do zdrowia po kontuzji, a także swojej przyszłości.

Zawodnik przypłacił kontuzją awans do finału Pucharu Króla. W półfinale, w którym Barcelona musiała nadrabiać dwubramkową stratę, trafił nawet do siatki, ale zakończył go z kontuzją kolana. Stoper przyznał, że nie zamierza się spieszyć z powrotem.

Postaram się zdążyć na El Clasico. Idę jednak dzień po dniu. Spróbuję wrócić jak najszybciej, ale nie dlatego, że gramy z Realem Madrytpowiedział Pique.

W ostatnich latach Barcelona przeżyła sporo traumatycznych wpadek, zwłaszcza w Lidze Mistrzów. Obrońca Blaugrany wybrał najcięższą z tych porażek.

Przeżyliśmy dotkliwe porażki. Nigdy nie należałem jednak do osób, które wracają do szatni i ją rozwalają. Jedną z najgorszych porażek mogła być ta w Liverpoolu, ze względu na wygraną w pierwszym meczu. Nigdy nie jesteś przygotowany na coś takiego. W życiu jednak częściej się przegrywa niż wygrywa – ocenił przeszłość hiszpański obrońca.

W przeszłości wychowanek Dumy Katalonii zapowiadał, że zamierza kiedyś wystartować w wyborach prezydenckich. Niedawno mógł, po raz kolejny, obserwować z bliska ich przebieg.

Podczas ostatnich wyborów miałem okazję postawić się na miejscu kandydatów. Chodzi mi głównie o debaty i wypowiedzi na temat swoich projektów. Myślę, że znam wiele informacji na temat klubu i chętnie zobaczyłem, jak to wygląda w praktyce. To była dobra walka. Chciałbym, by Laporta wypełnił swój mandat i jestem pewny, że zrobi to świetnie. Nie wiem, czy ja w przyszłości zostanę prezydentem. Póki co jestem piłkarzem i sprawia mi to frajdę – skomentował były mistrz świata i Europy z reprezentacją Hiszpanii.

Zanim jednak Gerard Pique powróci do zdrowia, jego Barcelona spróbuje uporać się w poniedziałek z Realem Valladolid w rozgrywkach ligowych.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze