Pique: Superliga zniszczy mniejsze kluby

Gerard Pique
Gerard Pique Pressfocus

Zaraz po ogłoszeniu powstania Superligi w katalońskich mediach pojawił się wywiad Jorge Valdano, który poruszył z Gerardem Pique temat nowych rozgrywek. Hiszpan oznajmił, że jest przeciwko takiemu pomysłowi, ponieważ może on wykluczyć mniejsze kluby ze świata futbolu.

Wywiad był nagrywany przed opuszczeniem Superligi przez angielskie zespoły

Wizyta Pique u Jorge Valdano wzbudziła w całej Hiszpanii spore poruszenie. Defensor Dumy Katalonii opowiedział się przeciwko Superlidze.

Superliga zniszczy mniejsze kluby. Za funduszami stoją banki. Jestem pewien, że jeśli taki projekt potrwa kilka lat, w końcu to tylko Superliga pozostanie z przychodami. Czy naprawdę tego chcemy? Żeby kluby jak Valencia, Everton, Leicester czy Napoli po prostu zniknęły? One wszystkie stracą swoją wartość. To model amerykański, zaraz będziemy mieli swoją NBA – dodał Pique.

Pique, który jest właścicielem FC Andorra, hiszpańskiego klubu trzeciej ligi, przyznał, że obecny model europejskich rozgrywek wymaga jednak zmiany.

Nie mówię, że obecna konfiguracja jest idealna. Jest jasne, że ten model musi się zmienić. Musimy znaleźć równowagę, aby duże zespoły mogły współistnieć z mniejszymi zespołami. W La Liga i UEFA większe zespoły powinny w jakiś sposób mieć większą wagę. Może więcej głosów lub większe dochody. Ale żeby teraz zepsuć wszystko, zniszczyć ekosystem, Superliga zlikwiduje miejsca pracy – oznajmił Katalończyk.

Coutihno cierpi przez kontuzję kolana

Philippe Coutinho przyznał, że jego powrót do zdrowia po kontuzji kolana wymaga sporo czasu. Obecnie ofensywny pomocnik Barcelony leczy się w Brazylii. Ostatni mecz rozegrał w grudniu przeciwko Eibar (1:1) i na razie nie ma wyznaczonej daty jego powrotu.

Ciężko pracuję i jestem przekonany, że wrócę silniejszy, aby robić to, co kocham najbardziej. Powrót do zdrowia jest powolny, wymaga cierpliwości i poświęcenia – czytamy w poście umieszczonym przez Coutinho na Instagramie.

Komentarze