Pique: Terminarz jest taki, jaki jest

Gerard Pique
Gerard Pique fot. ASInfo

Obrońca Barcelony Gerard Pique odrzucił skargi, że dłuższy odpoczynek przyniesie korzyści jego zespołowi przed grudniowym El Clasico z Realem Madryt.

Czytaj dalej…

Spotkanie rozegrane zostanie 19 grudnia na Camp Nou. Oznacza to, że Duma Katalonii będzie miała 29 godzin więcej na odpoczynek od swoich rywali.

– Będą mieli (piłkarze Realu = przyp. red.) więcej odpoczynku przed kolejnym meczem. Zawsze ktoś jest niezadowolony, ale terminarz jest taki, jaki jest – powiedział Pique.

– Mecz musi zostać rozegrany w dzień, w który musi. Gdyby było odwrotnie, Barcelona mogłaby się na to skarżyć. Zawodnicy są przyzwyczajeni do gry w odstępie dwóch lub trzech dni. W przypadku pojedynków Barcelony i Realu wszystko ogląda się za pomocą szkła powiększającego – kontynuował obrońca.

– Gdy spojrzymy na wcześniejsze sytuacje, odpoczywaliśmy mniej niż Real. To nie my zaproponowaliśmy przełożenie spotkania. Zaczęło się od prezydenta La Ligi Javiera Tebasa, który zaproponował rozegranie meczu w Madrycie. Później ustalono datę 18 grudnia. Nie zamierzamy narzekać – kontynuował.

Komentarze