Barcelona ma szansę na uwolnienie się od Miralema Pjanicia

Miralem Pjanić
Miralem Pjanić fot. PressFocus

Miralem Pjanić może w najbliższym czasie odejść z FC Barcelony. Otrzymał on egzotyczną ofertę ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie letnie okienko transferowe jest w dalszym ciągu otwarte.

  • Kontrakt Miralema Pjanicia z FC Barceloną obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku
  • Hiszpański klub chciał rozstać się z nim już tego lata, jednak na horyzoncie nie pojawiła się żadna interesująca oferta
  • Teraz może się to zmienić. Bośniaka kusi klub ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Egzotyczna oferta dla środkowego pomocnika

Miralem Pjanić to jedna z największych wpadek transferowych FC Barcelony. Bośniak dołączył do nowej ekipy w 2020 roku za kwotę 60 milionów euro, co już wtedy traktowano jako spory błąd. Przeplatał on lepszy występy gorszymi, jednak nigdy nie był w stanie udowodnić swojego potencjału na dłużej.

Poprzedni sezon Pjanić spędziła na wypożyczeniu w Besiktasie, gdzie rozegrał 20 spotkań w lidze tureckiej. Tego lata wrócił on do Katalonii, a Barcelona starała się sprzedać go do innego zespołu. Na jej nieszczęście, Bośniak nie był interesującym nazwiskiem na rynku transferowym, w związku z czym nie pojawiła się żadna interesująca oferta.

Były gracz Juventusu jest sporym obciążeniem finansowym dla “Dumy Katalonii”, gdyż na kontrakcie do 2024 roku pobiera pokaźną pensję. Na horyzoncie pojawiła się natomiast szansa dla hiszpańskiego giganta, bowiem Pjanicia kusi klub ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Tamtejszy Sharjah FC proponuje mu trzyletnią umowę i atrakcyjne zarobki.

Okienko transferowe w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest wciąż otwarte. Jeżeli reprezentant Bośni i Hercegowiny zdecyduje się skorzystać z oferty, FC Barcelona nie będzie w żaden sposób utrudniać mu rozstania.

Zobacz również: Rotacje w składzie Barcelony na mecz Ligi Mistrzów

Komentarze