Saul Niguez
Saul Niguez fot. Grzegorz Wajda

Planowe zwycięstwo Atletico

Podobnie jak w środku tygodnia w starciu Ligi Mistrzów z Juventusem, Atletico Madryt odniosło dziś zwycięstwo 2:0 na Wanda Metropolitano. Kolejną ofiarą Los Colchoneros zostali dziś piłkarze Villarrealu. Dzięki bramkom Moraty i Saula, madrtyczycy zachowali siedem punktów straty do Barcelony.

Czterech zmian po zwycięstwie w Lidze Mistrzów z Juventusem dokonał w wyjściowej jedenastce na mecz z Villarrealem opiekun Rojiblancos, Diego Simeone – miejsca Godina, Ariasa, Thomasa i Costy zajęli Savić, Arias, Lemar i Morata. Tylko czterech zawodników zachowało miejsce w pierwszym składzie Villarrealu po czwartkowym meczu ze Sportingiem w Lidze Europy – na murawie pojawili się ponownie Alfonso, Mori, Ruiz i Mario Gaspar.

W dziesiątej minucie gry, doskonałą sytuację na otwarcie wyniku mieli goście – z piłką w pole karne wpadł Ekambi, ale uderzenie zawodnika rodem z Kamerunu wybronił Oblak. Niespełna kwadrans później, przed szansą po drugiej stronie boiska stanął Morata, ale płaski strzał Hiszpana sparował Asenjo.

Kwadrans przed przerwą, kibice na Wanda Metropolitano wybuchnęli z radości z powodu zdobytego gola – po dograniu Filipe Luisa, w dolny narożnik bramki futbolówkę skierował Morata. Siedem minut później, nieznacznie pomylił się jeszcze Koke.

15 minut po zmianie stron, bliski podwyższenia prowadzenia był Gimenez, którego strzał po centrze z rzutu rożnego wybronił jednak Asenjo. W 72. minucie, znów gorąco zrobiło się w polu karnym Villarrealu, ale tym razem tuż obok słupka piłkę posłał Griezmann.

Kiedy wydawało się już, że spotkanie zakończy się wynikiem 1:0, Los Colchoneros dołożyli w końcówce drugiego gola – piłkę za linię obrony rzucił Diego Costa, a sprytnym lobem do siatki nad bramkarze posłał ją Saul, ustalając rezultat meczu na 2:0.

Kiedy następne mecze?

Po dzisiejszym zwycięstwie, podopieczni Diego Simeone znów tracą do liderującej Barcelony siedem oczek – Atletico, przynajmniej na kilka godzin, ma także pięć punktów przewagi nad Realem Madryt. W następnej kolejce, madrytczycy zmierzą się na wyjeździe z Realem Sociedad, natomiast walczący o utrzymanie Villarreal, zagra z Deportivo Alaves.

Atletico Madryt – Villarreal 2:0 (0:0)

1:0 Morata 31′