Plusy i minusy transferu Sergio Aguero

Sergio Aguero
Sergio Aguero PressFocus

W ostatnich dniach pojawiła się informacja, jakoby Joan Laporta złożył już ofertę Sergio Aguero. Marca rozważa plusy i minusy transferu napastnika do Barcelony.

Aguero chce grać z Messim

Sprowadzenie Sergio Aguero do Barcelony jest ponoć negocjowane od tygodni. Joan Laporta i agent zawodnika, Hernan Reguera, prowadzili już rozmowy, a sam reprezentant Argentyńczyka był już obecny w biurach klubu. Katalończycy interesowali się Aguero od dawna, a sam zawodnik jest zainteresowany grą z przyjacielem z reprezentacji, Leo Messim.

Aguero – plusy transferu

Koniec kontraktu z Manchesterem City

Umowa napastnika z Obywatelami wygasa wraz z końcem obecnego sezonu, co oznacza, że Barcelona nie musiałaby płacić sumy odstępnego. Jednakże, jego obecna pensja oscyluje wokół 15 milionów euro za sezon, więc jeśli chce występować w La Lidze, musi zmniejszyć swoje oczekiwania.

Partnerstwo z Messim

Lionel Messi po kolei tracił kolejnych kolegów z drużyny, z którymi świetnie się rozumiał. Dotyczyło to Cesca Fabregasa, Xaviego, Andresa Iniesty, Neymara czy wreszcie Luisa Suareza. Kapitan Barcelony ma świetne połączenie boiskowe z Aguero od czasów młodości, gdy zaczęli spotykać się na zgrupowaniach reprezentacji Argentyny. Jeżeli Messi zostanie w klubie, odegra ważną rolę w próbie przekonania rodaka do przejścia na Camp Nou.

Renoma napastnika

Aguero jest jednym z najlepszych napastników ostatniej dekady. Pomimo, że zbliża się do końca kariery, zawsze pokazywał talent i instynkt strzelecki. Ostatni sezon zakończył z dorobkiem 23 bramek w 32 meczach. W obecnej kampanii strzelił zaledwie dwa gole, ale przebywał na boisku przez 350 minut.

Aguero – minusy transferu

Wyczucie czasu

Aguero zbliża się do 33. urodzin i w obecnym sezonie niemal nie występuje. Pojawia się pytanie, czy Barcelona potrzebuje zawodnika znajdującego się na ostatnim etapie swojej kariery w czasie przebudowy drużyny na Camp Nou.

Problemy fizyczne

Argentyńczyk był operowany dziewięć miesięcy temu w Barcelonie. Przez to opóźnił swój powrót do gry w obecnym sezonie. Gdy już wrócił, zaraz odniósł kolejny uraz. Przebył niemal 20 kontuzji od sezonu 2012/2013, a ryzyko kolejnej wzrasta wraz z wiekiem.

Czy transfer Aguero ma sens?

Potencjalne przenosiny Aguero rodzą kilka pytań. Po pierwsze, jaka byłaby rola Argentyńczyka w drużynie? W drużynie z Messim, Antoine’em Griezmannem oraz Ousmane’em Dembele, nie byłby żelaznym członkiem wyjściowej jedenastki. Prawdopodobnie miałby rolę podobną do tej, jaką piastuje obecnie Martin Braithwaite. Aguero nie mierzył się z taką sytuacją od początku swojej kariery.

Ponadto, co, jeżeli Messi zdecyduje się na odejście? Jeżeli kapitan zostanie, transfer jego rodaka wydaje się mieć więcej sensu. Jeżeli jednak postanowi nie przedłużać umowy, ważniejsze stanie się zdanie Ronalda Koemana. Holender preferuje natomiast transfer swojego krajana, Memphisa Depaya.

Komentarze