Pochettino spróbuje sprowadzić Messiego do Paryża

Mauricio Pochettino
Mauricio Pochettino PressFocus

Mauricio Pochettino pozostaje faworytem mediów do objęcia sterów w Paris-Saint Germain po zwolnieniu Thomasa Tuchela. Hiszpańskie media donoszą, że trener spróbuje ściągnąć do zespołu Lionela Messiego.

Paris-Saint Germain jest mocno łączone z Lionelem Messi. Ma to związek z kończącą się umową argentyńskiego zawodnika Barcelony. Mistrzowie Francji są jednym z niewielu klubów na świecie, który stać byłoby na przeprowadzenie tak wielkiego transferu.

33-latek od stycznia może rozpocząć negocjacje z innymi klubami. Choć wiele wskazuje na to, że w wywiadzie, który ma zostać opublikowany w niedzielę, Argentyńczyk zapowie, że pozostanie w Barcelonie, nadal rozważane jest jego odejście. Le Parisien przekonuje, że jeżeli Mauricio Pochettino obejmie stery w Paris-Saint Germain, spróbuje latem sprowadzić do stolicy Francji gwiazdora Dumy Katalonii.

Według tego medium Lionel Messi wysoko ceni umiejętności trenerskie swojego rodaka. Nie bez znaczenia jest też fakt, że 33-latek ma w szeregach paryskiego klubu kilku przyjaciół. Najważniejszym z nich jest  Brazylijczyk Neymar, który niedawno zaznaczył, że “w najbliższej przyszłości musi znowu zagrać z Messim”.

Argentyńczyk nie jest już jednak na wojennej ścieżce ze swoim klubem. Jego przyszłość będzie też zależna od przebiegu wyborów prezydenckich, zaplanowanych na 24 stycznia. Dla nowego prezydenta priorytetem będzie próba przedłużenia się umowy z kapitanem i najlepszym strzelcem w historii Dumy Katalonii.

Komentarze