Barcelona zaskoczy transferem? Podstawowy zawodnik może odejść

Marc-Andre ter Stegen
Marc-Andre ter Stegen PressFocus

W kontekście transferów z Barcelony podczas letniego okna transferowego najczęściej w ostatnich tygodniach wymieniane było nazwisko Frenkiego de Jonga, który jest łączony z Manchesterem United. Hiszpańskie media informują jednak, że Duma Katalonii jest również gotowa rozważyć sprzedaż swojego numeru jeden Marca-Andre ter Stegena.

  • Barcelona jest gotowa na sprzedaż nie tylko Frenkiego de Jonga, ale także Marca-Andre ter Stegena
  • Niemiecki bramkarz prawdopodobnie także rozważy odejście z katalońskiego klubu
  • Ter Stegen w zespole z Camp Nou występuje od 2014 roku

Barcelona myśli o transferach

Barcelona nadal znajduje się w trudnej sytuacji finansowej i musi bardzo uważnie działać na rynku transferowym. Sięgnięcie po nowych zawodników prawdopodobnie będzie wiązało się z koniecznością sprzedaży innych, w tym tych, którzy w ostatnim czasie byli ważnymi elementami zespołu. 

Ostatnie tygodnie to przede wszystkim spekulacje na temat przyszłości Frenkiego de Jonga w katalońskim klubie. Pozyskaniem Holendra zainteresowany ma być Manchester United, a Barcelona jest podobna gotowa do jego sprzedaży pod warunkiem odpowiedniej oferty.

Tymczasem portal Football Espana, powołując się na doniesienia Todofichajes, poinformował, że zawodnikiem, z którym Barcelona byłaby gotowa się rozstać jest także Marc-Andre ter Stegen. Niemiecki bramkarz w ostatnich sezonach obniżył loty i sam ma mieć wątpliwości, czy powinien zostać na dłużej w stolicy Katalonii.

Chętnych do pozyskania 30-letniego reprezentanta Niemiec raczej nie będzie brakować, a wśród kandydatów wymienia się między innymi Bayern Monachium i Manchester City. W stolicy Bawarii myślą już bowiem o następcy 36-letniego Manuela Neuera, a sprowadzony w tym celu Alexander Nuebel nie spełnił pokładanym w nim nadziei.

O sprowadzeniu Ter Stegena mają myśleć także przedstawiciele Newcastle United, którzy niewątpliwie dysponując odpowiednimi na to środkami finansowymi. 

Niemiecki bramkarz na Camp Nou trafił latem 2014 roku z Borussii M’gladbach. Od tamtej pory rozegrał w Barcelonie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, 323 spotkania.

Zobacz także: Media: de Jong zostanie w Barcelonie

Komentarze