Świetny mecz Villarrealu, druga porażka Królewskich

Villarreal CF - Real Madryt
Villarreal CF - Real Madryt PressFocus

Sobota z Primera Division rozpoczęła się od zaskakującej porażki Realu Madryt z Villarreal (1:2). W dwóch pozostałych spotkaniach Mallorca pokonała Valladolid, a Espanyol podzielił się punktami z Gironą.

• Villarreal pokonał Real Madryt
  • Królewscy nie wykorzystali szansy na fotel lidera
  • Espanyol podzielił się punktami z Gironą

Niespodzianka, Real nie wykorzystał szansy

Takiego przebiegu spotkania Villarreal z Realem Madryt raczej nikt się nie spodziewał. Gospodarze od początku zamknęli Królewskich pod własną bramką i mieli znakomitą okazję, by objąć prowadzenie, ale piłka trafiła w słupek. Kolejne minuty przyniosły jeszcze większy napór Żółtej Łodzi Podwodnej, ale na emocje musieliśmy zaczekać aż do zmiany stron.

Villarreal zaczął drugą część gry od mocnego uderzenia i Pino wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Chwilę później wyrównać mógł Benzema, ale spudłował. Real na bramkę musiał zaczekać do 60. minuty, gdy z rzutu karnego precyzyjnie przymierzył francuski napastnik. Radość Królewskich nie trwała jednak długo, bo trzy minuty później, również po strzale z rzutu karnego, ponownie prowadził Villarreal, a tym razem na listę strzelców wpisał się Moreno. Jak się później okazało, było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu, Real poniósł drugą porażkę w sezonie.

W drugim spotkaniu Mallorca rywalizował z Valladolid. Spotkanie nie przyniosło zbyt wielu emocji, choć nieco ciekawiej było po zmianie stron. Częściej przy piłce utrzymywali się goście, ale to gospodarze mieli więcej z gry ofensywnej stwarzając sobie sporo okazji. Taka gra przyniosła efekt dopiero w doliczonym czasie gry, gdy zwycięskiego gola zdobył Prats.

W ostatnim sobotnim spotkaniu Espanyol mierzył się z Gironą. W pierwszej połowie prowadzenie objęli goście, ale po zmianie stron dwukrotnie trafili gospodarze. Najpierw wyrównał Puado, a potem drugą bramkę zdobył Joselu. Gdy wydawało się, że zespół z Barcelony sięgnie po trzy punkty w 85. minucie do wyrównania doprowadził Herrera.

Podsumowanie 16. kolejki La Liga

Villarreal – Real Madryt 2:1 (0:0)
47′ Pino, 63′ Moreno (k.) – 60′ Benzema (k.)

Mallorca – Valladolid 1:0 (0:0)
90+4′ Prats

Espanyol – Girona 2:2 (0:1)
51′ Puado, 76′ Joselu – 32′ Villa, 85′ Herrera