Wpadka Sevilli, Mallorca i Sociedad z trzema punktami

Mallorca - Muriqi
Mallorca - Muriqi PressFocus

W najciekawszym sobotnim spotkaniu 3. kolejki La Liga Sevilla dość niespodziewanie przegrała z Almerią 1:2. W pozostałych pojedynkach po trzy punkty sięgnęła Mallorca oraz Real Sociedad.

• Real Sociedad skromnie pokonał Elche
  • Mallorca wywalczyła trzy punkty w pojedynku z Vallecano
  • Niespodziewana porażka Sevilli w meczu z Almerią

Niespodziewana porażka Sevilli w meczu z Almerią

W pierwszym sobotnim meczu La Liga Elche podejmowało Real Sociedad. Gospodarze nie byli stawiani w roli faworytów, jednak przez większą część spotkania stawiali spory opór przyjezdnym z Sociedad mogąc pokusić się o wywalczenie remisu. Tak się jednak nie stało. Real Sociedad wygrał 1:0 po bramce Mendeza w 20. minucie spotkania. Wynik mógł być wyższy, ale jeszcze przed przerwą rzutu karnego nie wykorzystał Merino, który fatalnie się pomylił.

Mecz Vallecano z Mallorcą to pojedynek zespołów z środka tabeli. Przed pierwszym gwizdkiem arbitra trudno było wskazać jednoznacznego faworyta. Na boisku lepsi okazali się jednak zawodnicy z Majorki, którzy wygrali 2:0 po golach Muriqi’ego i Lee Kang-Ina. Goście byli zdecydowanie skuteczniejsi, bowiem to zespół Rayo częściej utrzymywał się przy piłce i miał więcej okazji do zdobycia bramek.

Almeria była skazywana na porażkę w meczu z Sevillą i na taki scenariusz mógł wskazywać początek spotkania. W 30. minucie prowadzenie gościom dał Torres. Jednak jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Ramazani. W 52. minucie drugiego gola dla gospodarzy zdobył Sadiqu. Sevilla nie zdołała już odwrócić losów spotkania i niespodziewanie przegrała z niżej notowanym rywalem..