Real i Barcelona wygrywają swoje mecze. Wyścig o mistrzostwo nabiera rumieńców

Piłkarze Barcelony
Piłkarze Barcelony Pressfocus

W sobotę mogliśmy śledzić poczynania wszystkich trzech kandydatów do mistrzostwa Hiszpanii. Real Madryt oraz FC Barcelona wygrały swoje mecze, natomiast Atletico Madryt podzieliło się punktami z Realem Sociedad. Piątą bramkę w sezonie zdobył Robert Lewandowski.

• Real Madryt pokonał Betis 2-1
  • Atletico Madryt po bramkowym remisie podzieliło się punktami z Realem Sociedad
  • FC Barcelona zwyciężyła w hicie kolejki. Sevilla straciła aż trzy bramki, a jedna padła autorstwa Roberta Lewandowskiego

Faworyci nie zawiedli, rywalizacja o mistrzostwo staje się coraz ciekawsza

4. kolejki La Ligi miała stanowić solidną weryfikację dla kandydatów do mistrzostwa. Real Madryt mierzył się z Betisem, Atletico Madryt z Realem Sociedad a FC Barcelona z Sevillą. Z trudnych rywalizacji górą wyszli Królewscy oraz Duma Katalonii, natomiast podopieczni trenera Diego Simeone zremisowali 1-1 i nieco oddalili się w tabeli od prowadzącej dwójki.

Bardzo dobre spotkanie zaliczyli aktualni mistrzowie Hiszpanii. W pełni zdominowali swoich rywali na Santiago Bernabeu, a wynik 2-1 to zdecydowanie najniższy wymiar kary. Real Madryt mógł spokojnie tego dnia strzelić więcej bramek, lecz zawodziła skuteczność. Na prowadzenie Królewskich wyprowadził Vinicius Junior, a zwycięstwo zapewnił Rodrygo.

FC Barcelona źle weszła w mecz z Sevillą, ale z biegiem minut zdobywała przewagę. Kluczowe okazały się trafienia. Bramka na 1-0 padła łupem Raphinhi, natomiast kilka minut później swojego piątego gola zdobył Robert Lewandowski. Po zmianie stron wynik na 3-0 ustalił Eric Garcia.

Sobotnie wyniki sprawiają, że rywalizacja o mistrzowski tytuł zapowiada się bardzo emocjonująco. Duma Katalonii zajmuje obecnie drugą lokatę, a do liderującego Realu Madryt traci dwa punkty. Kolejna wpadka “Los Rojiblancos” sprawiła, że spadli oni dopiero na szóste miejsce w tabeli.

Wyniki meczów 4. kolejki La Ligi

RCD Mallorca – Girona FC 1:1 (0:0)
87’Raillo – 90+2′ Saiz (k.)

Real Madryt – Real Betis 2:1 (1:1)
9′ Vinicius Junior, 65′ Rodrygo – 17′ Canales

Real Sociedad – Atletico Madryt 1:1 (0:1)
55′ Sadiq – 5′ Morata

Sevilla FC – FC Barcelona 0:3 (0:2)
21′ Raphinha, 36′ Lewandowski, 50′ Garcia