Puchar Króla: popis Edinsona Cavaniego, Atletico Madryt bez wpadki

Edinson Cavani
Edinson Cavani fot. PressFocus

Podsumowanie środowych meczów 1/8 finału Pucharu Króla. Valencia rozgromiła Gijon, a Atletico Madryt pewnie pokonało Levante i zameldowało się w ćwierćfinale rozgrywek.

Faworyci nie zawiedli

Jesteśmy już coraz bliżej poznania kompletu ćwierćfinalistów tej edycji Pucharu Króla. W środę rozegrane zostały cztery mecze, zaś na czwartek przewidziano rywalizację Realu Madryt z Villarrealem oraz FC Barcelony z Ceutą.

Środowe zmagania można określić jako starcia faworytu, którzy nie zawiedli w meczach z niżej notowanymi rywalami. Strzelaninę urządziła sobie Valencia, która pokonała Sporting Gijon aż 4-0. W pierwszej połowie dubletem popisał się Edinson Cavani.

Nieco mniej bramek oglądaliśmy w spotkaniu Athletic Bilbao z Espanyolem. Ekipa z Kraju Basków miała olbrzymią przewagę, co dobrze obrazuje statystyka oddanych strzałów. Na gola zamieniła tylko jeden z nich – w 27. minucie prowadzenie swojej drużynie zapewnił Oscar de Marcos.

Bez większych problemów obyło się także spotkanie Atletico Madryt, które wieczorem mierzyło się na wyjeździe z Levante. W pierwszej połowie zespół ze stolicy Hiszpanii nie mógł złapać rytmu, lecz po zmianie stron wszystko wyglądało już tak, jak powinno. “Los Rojiblancos” wyszli na prowadzenie za sprawą Alvaro Moraty, zaś w doliczonym czasie gry Levante pogrążył Marcos Llorente.

Wyniki środowych meczów 1/8 finału Pucharu Króla

Gijon – Valencia 0:4 (0:3)

10′, 39′ Cavani, 21′ Kluivert, 64′ Lino

Athletic Bilbao – Espanyol 1:0 (1:0)

27′ de Marcos

Betis – Osasuna 2:3 (0:0) – po rzutach karnych

62′ Carvalho, 103′ Sabaly – 90+’1, 106′ Garcia

Levante – Atletico Madryt 0:2 (0:0)

54′ Morata, 90+1 Llorente