La Liga: Real Sociedad na podium, Królewscy wciąż zachwycają

Real Sociedad
Real Sociedad fot. PressFocus

Podsumowanie środowych zmagań 10. kolejki La Ligi. Na czele tabeli umocnił się Real Madryt, który pewnie pokonał Elche. Świetną passę kontynuuje natomiast Real Sociedad, który wygrał z Mallorką i awansował na podium.

Królewscy zachwycają, Betis zawodzi

W środę na boiskach hiszpańskiej ekstraklasy mieliśmy okazję zobaczyć cztery spotkania. W Kadyksie zawiódł Betis, który bezbramkowo zremisował z miejscowym Cadizem. Goście kończyli mecz w dziesiątkę po dwóch żółtych kartkach dla Sergio Canalesa.

Bardzo ciekawe widowisko oglądaliśmy natomiast w starciu Realu Valladolid z Celtą Vigo. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1-1, natomiast w drugiej odsłonie gospodarze wpakowali jeszcze trzy bramki.

Świetną dyspozycję potwierdził Real Sociedad, który zanotował już ósmą wygraną z rzędu. W czwartej minucie Mikel Merino wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a finalnie został autorem jedynego trafienia w meczu z Mallorką. Drużyna z San Sebastian awansowała na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Po wygranym El Clasico kibice Realu Madryt obawiali się wpadki w starciu z czerwoną latarnią ligi. Królewscy szybko udowodnili, że w dalszym ciągu potrafią zachwycać, a na prowadzenie w 11. minucie wyprowadził ich Federico Valverde. Po zmianie stron swoje bramki dołożyli także Karim Benzema oraz Marco Asensio. W ogólnym rozrachunku mistrz Hiszpanii mógł zdobyć więcej goli, lecz trzykrotnie arbiter doszukiwał się w jego akcjach spalonych.

Wyniki 10. kolejki La Liga

Cadiz – Betis 0:0 (0:0)

Valladolid – Celta Vigo 4:1 (1:1)
32′ Mesa, 62′ Fernandez, 74′, 79′ Leon – 43′ Rodriguez

Real Sociedad – Mallorca 1:0 (1:0)
4′ Merino

Elche – Real Madryt 3:0 (0:1)
11′ Valverde, 75′ Benzema, 89′ Asensio