Diego Simeone
Diego Simeone fot. PressFocus

Wyniki meczów 22. kolejki La Liga. W sobotę rozegrane zostały cztery spotkania w lidze hiszpańskiej. W żadnym z nich nie brakowało goli. Swoje partie wygrali zawodnicy: Cadiz, Villarreal i Atletico Madryt. Tymczasem Sevilla podzieliła się punktami z Celtą Vigo.

La Liga: Sevilla straciła punkty, Valencia zdobyła Wanda Metropolitano

W trzech pierwszych sobotnich meczach ligi hiszpańskiej padło dziewięć goli. Cadiz odniosło cenne zwycięstwo nad Levante, uciekając od czerwonej latarni rozgrywek w ligowej tabeli. Alvaro Negredo i spółka mają obecnie 18 oczek na koncie.

Po ósme zwycięstwo w sezonie sięgnął Villarreal, który pewnie pokonał Mallorkę (3:0). Gospodarze już po 34 minutach prowadzili 2:0. Tymczasem w drugiej połowie wynik rywalizacji na 3:0 ustalił Dani Parejo, wykorzystując rzut karny.

Bardzo ciekawe zawody miały natomiast miejsce na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan. Do przerwy Celta Vigo prowadziła 2:0 po bramkach zdobytych przez Cerviego i Iago Aspasa. Goście poczuli się zbyt pewnie w drugiej połowie, co wykorzystała Sevilla. Dzięki trafieniom Gomeza i Olivera Torresa ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 2:2.

Wisienką na torcie dla kibiców hiszpańskiej piłki miała być batalia na Wanda Metropolitano, gdzie Atletico mierzyło się z Valencią. Oczekiwania względem tego starcia były duże. Wszak w listopadzie minionego roku w starciu między obiema ekipami miał miejsce wynik 3:3. Tym razem Nietoperze też nie okazali się lepsi, mimo że do przerwy prowadzili 2:0. Bramki dla Valencii zdobyli Yunus Musah oraz Hugo Duro. Sygnał do odrabiania strat gospodarzom dał Matheus Cunha. Tymczasem w nieprawdopodobnej końcówce zwycięstwo Atletico zapewnili Angel Correa i Mario Hermoso.