La Liga: Real triumfuje w El Clasico, wygrane faworytów

Real Madryt - FC Barcelona
Real Madryt - FC Barcelona fot. PressFocus

Podsumowanie niedzielnych meczów 9. kolejki La Ligi. Real Madryt wygrał z FC Barceloną w prestiżowym El Clasico. Imponuje także dyspozycja Realu Sociedad, który zwyciężył swój czwarty ligowy mecz z rzędu.

Zmiana lidera, Betis i Sociedad meldują się w czołówce

W niedzielę odbyły się cztery spotkania w ramach 9. kolejki La Ligi. Na początku zmagań Real Sociedad pokonał na wyjeździe Celtę Vigo, notując swoje czwarte kolejne ligowe zwycięstwo. Później miało miejsce wydarzenie, na które czekali kibice z całego świata. Real Madryt podejmował na Santiago Bernabeu FC Barcelonę i dał jej lekcję wyrachowania, skuteczności i efektywności. Królewscy wygrali 3-1 i wskoczyli na fotel lidera tabeli. Zawiódł Robert Lewandowski, który w pierwszej połowie nie wykorzystał świetnej okazji.

W rywalizacji Espanyolu z Realem Valladolid oglądaliśmy tylko jedno trafienie. Bezbramkowy remis utrzymywał się aż do 78. minuty. Wówczas zwycięstwo gospodarzom zapewnił Joselu. Wieczorem swój mecz rozgrywał także Betis, który wygrał z Almerią 3-1. O zwycięstwie zadecydowało zabójcze pięć minut, w trakcie których piłkarze z Andaluzji dwukrotnie wpisywali się na listę strzelców. Betis wskoczył tym samym na czwarte miejsce w tabeli.

Wyniki niedzielnych meczów 9. kolejki La Ligi

Celta Vigo – Real Sociedad 1:2 (1:1)

39′ Aspas – 30′ Illarramendi, 54′ Zubeldia

Real Madryt – FC Barcelona 3:1 (2:0)

12′ Benzema, 35′ Valverde, 90+1′ Rodrygo – 83′ Torres

Espanyol – Valladolid 1:0 (0:0)

78′ Joselu

Betis – Almeria 3:1 (1:0)

23′, 71′ Carvalho, 66′ Iglesias – 52′ Toure