FC Barcelona znów gromi rywala, Athletic Bilbao wskakuje na ligowe podium

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. PressFocus

W sobotę odbyły się cztery spotkania w ramach 6. kolejki La Ligi. FC Barcelona wykonała swoje zadanie należycie i pokonała Elche 3-0, natomiast Athletic Bilbao osiągnęło bardzo istotne zwycięstwo i awansowało na najniższy stopień podium.

Robert Lewandowski rządzi, FC Barcelona gromi

Na starcie sobotnich zmagań La Ligi Mallorca zmierzyła się na własnym terenie z Almerią. Pomimo sporej przewagi gości, jedyną bramkę zdobyli gospodarze, którzy w 25. minucie wyszli na prowadzenie i utrzymali je do ostatniego gwizdka arbitra.

Później swoje spotkanie rozpoczęła FC Barcelona. Od pierwszego gwizdka dominowała nad Elche, ale pierwszą bramkę zdobyła dopiero w 34. minucie. Jej autorem był Robert Lewandowski, który z najbliższej odległości wbił piłkę do siatki po dośrodkowaniu Alejandro Balde. Przed przerwą wynik podwyższył Memphis Depay, a tuż po zmianie stron reprezentant Polski zaliczył swoje drugie trafienie. “Duma Katalonii” pewnie pokonała czerwoną latarnię ligi i awansowała na szczyt tabeli La Ligi.

Pewne zwycięstwo Valencii, ważna wygrana Athletic Bilbao

Pierwsza połowa meczu Valencii z Celtą Vigo była dość leniwa i wyrównana. “Nietoperze” objęli prowadzenie w 37. minucie i nic nie wskazywało, aby mieli tego dnia wygrać wysoko. Problemy Celty Vigo zaczęły się w drugiej połowie, kiedy to Franco Cervi otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę. Valencia zepchnęła wówczas rywala do głębokiej defensywy i w końcówce meczu wbiła kolejne dwie bramki.

Na zakończenie sobotnich zmagań Athletic Bilbao mierzył się u siebie z Rayo Vallecano. Pierwsza połowa była dość szalona, bowiem goście wyszli na prowadzenie już w 5. minucie, a blisko pół godziny później gospodarze wygrywali 3-1. W drugiej odsłonie Rayo starało się odrobić straty, lecz jego piłkarzy stać było jedynie na trafienie kontaktowe. Dzięki temu zwycięstwu Athletic Bilbao awansowało na trzecie miejsce w tabeli.

Podsumowanie sobotnich meczów 6. kolejki La Ligi

Mallorca – Almeria 1:0 (1:0)

25′ Maffeo

Barcelona – Elche 3:0 (2:0)

34′, 48′ Lewandowski, 41′ Depay

Valencia – Celta Vigo 3:0 (1:0)

37′ Castillejo, 82′ Andre, 90′ Almeida

Athletic Bilbao – Rayo Vallecano 3:2 (3:1)

14′ I. Williams, 28′ Sancet, 33′ N. Williams – 5′ Trejo, 80′ Falcao