Real Sociedad lepszy w hicie kolejki, kolejna wpadka Atletico, Villarreal wreszcie przerwał złą passę – podsumowanie środy w La Lidze

Alexander Sorloth
Alexander Sorloth PressFocus

Wyniki środowych spotkań 14. kolejki La Ligi. Almeria wygrała z Getafe (1:0), Real Sociedad uporał się z Sevillą (2:1), Villarreal poradził sobie z Espanyolem Barcelona (1:0), a Atletico Madryt przegrało z Mallorką (0:1).

• Atletico Madryt znowu zawiodło swoich kibiców
  • Villarreal wreszcie zanotował zwycięstwo
  • Real Sociedad lepszy od Sevilli w hicie dnia

Czarna seria Atletico trwa, Real Sociedad pokonał Sevillę

Atletico Madryt przegrało wynikiem 0:1 z Mallorką w spotkaniu w ramach 14. serii gier La Ligi i tym samym zaliczyło piąty mecz z rzędu bez zwycięstwa we wszystkich rozgrywkach. Jedynego gola w tym pojedynku zdobył Vedat Muriqi. Co prawda pięć minut później wyrównał Alvaro Morata, ale sędzia anulował tę bramkę z powodu spalonego.

W innym bardzo ciekawym meczu rozgrywanym tego dnia Sevilla podejmowała u siebie Real Sociedad. Gospodarze otrzymali dwie czerwone kartki w ciągu kliku minut, co na pewno zaważyło na przebiegu tego starcia. Z boiska musieli zejść Ivan Rakitić oraz Tanguy Nianzou. Bramki na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan tego wieczoru strzelali Alexander Sorloth oraz Brais Mendez po stronie gości, a honorowego gola ekipie z Andaluzji zapewnił Rafa Mir.

Przełamanie Villarrealu, Getafe uległo Almerii

Quique Setien po czterech porażkach jako szkoleniowiec VIllarrealu wreszcie odniósł zwycięstwo. Prowadzona przez niego “Żółta Łódź Podwodna” szczęśliwie wygrała z Espanyolem Barcelona rezultatem 1:0, a jedyne trafienie w tym spotkaniu to… samobój Benjamina Lecomte’a. Beniaminek, czyli Almeria, uporał się z kolei ze swoim sąsiadem w tabeli – Getafe. Ten mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy, a bohaterem “Czerwono-Białych” był Leo Baptistao.