Liga Mistrzów: Barcelona jedną nogą w Lidze Europy, Atletico znowu straciło punkty

Gerard Pique i Edin Dzeko
Gerard Pique i Edin Dzeko PressFocus

W środę swoje spotkania w Lidze Mistrzów rozgrywali piłkarze Barcelony oraz Atletico Madryt. Hiszpańskie zespoły nie zaprezentowały się jednak zbyt dobrze.

• Bez goli w meczu Atletico z Club Brugge
  • Barcelona tylko zremisowała z Interem
  • „Blaugrana” jest bliska odpadnięcia z Ligi Mistrzów

Dwie bramki Lewandowskiego nie zapewniły zwycięstwa

Barcelona zremisowała wynikiem 3:3 z Interem Mediolan w pojedynku na szczycie 4. kolejki fazy grupowej Champions League. Bramki gospodarzom zapewnili Robert Lewandowski (dwukrotnie) i Ousmane Dembele, a autorami goli dla gości byli Nicolo Barella, Lautaro Martinez oraz Robin Gosens. Na Camp Nou nie brakowało emocji i ostatecznie zaciekle walczące o wyjście z grupy kluby podzieliły się punktami. Taki rezultat oznacza, że Inter Mediolan jest już bardzo bliski awansu do fazy pucharowej, a „Blaugrana” zbliża się do spadku na poziom Ligi Europy. Pierwszy w tabeli grupy C z kompletem oczek jest Bayern Monachium, drugie miejsce zajmują „Nerazzurri” (7 punktów), na trzeciej pozycji plasuje się „Duma Katalonii” (4 oczka), a ostatnia bez choćby punktu jest Viktoria Pilzno.

„Rojiblancos” znów nie poradzili sobie z ambitnymi Belgami

Atletico Madryt bezbramkowo zremisowało z Club Brugge w spotkaniu w ramach 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W 26. minucie tego starcia wynik otworzyć mógł Antoine Griezmann, który oddał obiecujący strzał głową, jednak dobrą interwencją popisał się wówczas Simon Mignolet. Jeszcze przed przerwą sędzia odgwizdał rzut karny dla Club Brugge, jednak arbiter zmienił swoją decyzję po analizie VAR. Goście od 80. minuty grali w dziesiątkę i choć występujący w przewadze „Rojiblancos” mieli jeszcze kilka okazji za sprawą m.in. Alvaro Moraty oraz Matheusa Cunhi, to ostatecznie nie udało im się pokonać bramkarza drużyny z Belgii. Przypomnijmy, że przed tygodniem Club Brugge wygrał z Atletico Madryt rezultatem 2:0. „Rojiblancos” mają na swoim koncie cztery punkty i póki co są trzeci w tabeli grupy B.

Wyniki środowych meczów hiszpańskich klubów w Lidze Mistrzów:

Barcelona – Inter Mediolan 3:3 (1:0)

40′ Dembele, 82′, 90+2′ Lewandowski – 50′ Barella, 63′ Martinez, 89′ Gosens

Atletico Madryt – Club Brugge 0:0 (0:0)