Podział punktów na San Mames

Athletic Bilbao zremisował na inaugurację 27. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy z Espanyolem Barcelona 1:1. Team Rubiego zaliczył jednocześnie trzeci z rzędu remis.

Obie ekipy to sąsiedzi w ligowej klasyfikacji. Do piątkowej potyczki w lepszych nastrojach przystępowali jednak zawodnicy teamu z Katalonii, którzy byli bez porażki od pięciu meczów. Tymczasem drużyna z Kraju Basków ostatnio musiała przełknąć gorycz porażki w boju z Valencią CF.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji kibicom na San Mames dane było zobaczyć jedno trafienie, którego autorem był Facundo Ferreyra. Argentyńczyk wykorzystał podanie głową Wu Leja i mocnym uderzeniem z prawej nogi zmusił do kapitulacji golkipera gospodarzy.

Odpowiedź podopiecznych Gaizki Garitano miała miejsce w 41. minucie, gdy na mocny strzał z okolic narożnika pola karnego rywali zdecydował się Markel Susaeta, ale próba ta byłą niecelna. Ostatecznie do przerwy Espanyol prowadził 1:0.

Gdy wydawało się, że team z Barcelony sięgnie po pełną, to w 80. minucie Raul Garcia doprowadził do wyrównania. Tym samym potyczka zakończyła się podziałem punktów, z którego pewnie żadna z ekip nie będzie zadowolona.

Athletic Bilbao – Espanyol Barcelona 1:1 (0:1)

0:1 Ferreyra 9′
1:1 Raul Garcia 80′