Podział punktów w Valladolid, Real nadal w strefie spadkowej

Piłkarze Realu Valladolid
Piłkarze Realu Valladolid PressFocus

W jednym z sobotnich meczów 32. kolejki La Liga Real Valladolid zremisował u siebie 1:1 z Cadiz. Lepsze wrażenie po sobie pozostawili gospodarze, ale nie udało im się przerwać złej serii.

Real Valladolid nie wykorzystał szansy

Plasujący się w strefie spadkowej Real Valladolid do meczu z Cadiz przystępował z nadzieją na przerwanie serii pięciu kolejnych meczów w lidze bez wygranej. Od początku spotkania inicjatywa należała do nich i już w 15. minucie udało im się wyjść na prowadzenie. Po prostopadłym podaniu Shona Weissmana w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Oscar Plano i wykorzystał ją z zimną krwią. Jak się później okazało był to jedyny gol w pierwszej odsłonie meczu.

W drugiej połowie zadowoleni z prowadzenia gospodarze starali się przede wszystkim kontrolować wydarzenia na boisku, ale nie uniknęli błędów. Jeden z nich goście wykorzystali w 65. minucie, kiedy w podbramkowym zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę w bramce umieścił Juan Cala.

Wynik 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego. Real Valladolid po tym meczu nadal plasuje się w strefie spadkowej, ale ma tylko jeden punkt straty do bezpiecznego miejsca.