Podział punktów w Vigo

W drugim czwartkowym starciu w ramach szóstej kolejki La Liga piłkarze Celty Vigo zremisowali na swoim obiekcie z Espanyolem Barcelona. Warto odnotować, że trafienie na 1:1 dla ekipy z Galicji padło 30 sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Potyczka toczona na stadionie w Vigo upływała pod znakiem rywalizacji o powrót na zwycięski szlak. Gospodarze mieli zamiar przełamać serię trzech spotkań bez wygranej. Tymczasem team z Katalonii chciał się zrehabilitować za przegrany bój z Realem Sociedad San Sebastian.

W pierwszej połowie przewagę optyczną mieli gospodarze, mający przynajmniej trzy okazje na to, aby zdobyć bramkę. Bliscy szczęścia byli między innymi: Santiago Mina, Radfinha, czy Hugo Mallo, ale ostatecznie żadnemu z wymienionych nie udało się wpisać na listę strzelców.

W drugiej odsłonie Espanyol wziął się solidniej do pracy, a efekty przyszły wręcz błyskawicznie, gdy w 48. minucie gola strzelił Adria Giner Pedrosa. Pomocnik teamu z Barcelony wykorzystał podanie od Jonathana Calleriego, wyprowadzając Espanyol na prowadzenie.

Gdy wydawało się, że goście zainkasują pełną pulę, to Hiszpan Santi Mina zdobył bramkę na wagę punktu dla Celty, wpisując się na listę strzelców rzutem na taśmę. W kolejnej serii gier team Frana Escriby zmierzy się w delegacji z SD Eibar, a Espanyol na swoim stadionie podejmować będzie Real Valladolid.

Celta Vigo – Espanyol Barcelona 1:1 (0:0)

0:1 Pedrosa 48′
1:1 Mina 90+5′