Pojedynek beniaminków dla Cadiz, Huesca dalej od utrzymania

Piłkarze Cadiz
Piłkarze Cadiz Pressfocus

Cadiz pokonał Huescę 2:1 (2:1) w meczu 35. kolejki La Liga. Wszystkie gole padły pod koniec pierwszej połowy. Goście nie wykorzystali więc okazji, aby uciec ze strefy spadkowej.

Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana. Przez dłuższą część mecz można było nazwać spotkaniem dla koneserów, gdyż gra odbywała się głównie na środku boiska. Dopiero pod koniec rywalizacji oglądaliśmy bramki. W 43. minucie Cadiz wykonywało rzut rożny. Do dogrania Ivana Saponijica dobiegł Marcos Mauro, który z najbliższej odległości pokonał golkipera.

Huesca odpowiedziała w pierwszej minucie doliczonego czasu gry do pierwszej połowy. Piłkę od Mikela Rico otrzymał Rafael Mir. Hiszpan zauważył wysuniętego golkipera i potężnym uderzeniem z dystansu wpakował piłkę pod poprzeczkę, doprowadzając do wyrównania.

Gospodarze zdołali jednak odpowiedzieć jeszcze przed zejściem do szatni. Od razu po wznowieniu gry posłali piłkę w pole karne, gdzie powstało małe zamieszanie. Dogranie na pustą bramkę chciał przeciąć obrońca Huesci – Silva, ale niefortunnie wpakował on piłkę do siatki. Wynik do przerwy to 2:1.

W drugiej połowie zdecydowanie lepiej prezentowali się piłkarze gości. Nie potrafili jednak wykorzystać swojej przewagi, ponieważ nie stworzyli żadnej groźnej sytuacji. Zemściłoby się to pod koniec meczu, ponieważ w 88. minucie dobrą okazję miał Jairo Izquierdo, ale nieznacznie się pomylił, dlatego końcowy wynik to 2:1.