Lewandowski z szansą na zostanie kapitanem Barcy

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Pressfocus

Robert Lewandowski udzielił na dniach obszernego wywiadu dla Mundo Deportivo, w którym poruszył wiele wątków. Dziennikarze chcieli dowiedzieć się między innymi, co Polak sądzi o możliwości zostania jednym z kapitanów FC Barcelony.

  • Robert Lewandowski szybko stał się ważną figurą w szatni FC Barcelony
  • Polak ma szansę, by po sezonie zostać jednym z kapitanów Dumy Katalonii
  • 34-latek nie zaprząta jednak sobie tym myśli

Robert Lewandowski może otrzymać ważną rolę w Barcelonie

Robert Lewandowski zmuszony jest teraz spędzić najbliższe mecze FC Barcelony na trybunach. Komisja ligi podtrzymała karę dla Polaka, który został zawieszony po starciu z Osasuną na trzy mecze. Problem w tej sytuacji ma Xavi, który musi zdecydować, kim zastąpić 34-latka w wyjściowej jedenastce.

Doświadczony napastnik szybko stał się ważnym ogniwem Barcy nie tylko na boisku, lecz również w szatni. Polak cieszy się posłuchem kolegów, co też stawia go w pozycji jednego z kandydatów do przejęcia opaski kapitańskiej Dumy Katalonii. O to też pytali się go dziennikarze Mundo Deportivo podczas ostatniego wywiadu. Polak stwierdził, że nie jest to dla niego najważniejsze. 

– Prawda jest taka, że o tym nie myślę. Jestem bardzo skoncentrowany na bardzo długim sezonie z wieloma meczami. To nie jest problem, który mnie dotyczy w tym momencie. Dla mnie najważniejsza jest próba zmiany gry naszego zespołu i pomoc zawodnikom na boisku, aby każdy z nich dawał z siebie wszystko. Reszta okaże się po sezonie – stwierdził kapitan reprezentacji Polski.

Polak wypowiedział się również na temat ciepłego przyjęcia ze strony fanów Blaugrany. Kibice na Camp Nou podczas meczów wielokrotnie skandowali jego nazwisko.

– Usłyszeć kibiców na Camp Nou skandujących moje nazwisko dodaje mi siły i energii, by grać jeszcze lepiej. To naprawdę wiele dla mnie znaczy – dodał Robert Lewandowski.

Barca do rywalizacji w La Liga powróci 31 grudnia. Azulgrana zmierzy się wówczas w derbach z Espanyolem.

Czytaj też: Defensor FC Barcelony otrzyma nową umowę

Komentarze