Policja w Madrycie postawiona w stan gotowości

Atletico Madryt
Atletico Madryt PressFocus

Z powodu finału rozgrywek La Liga policja w stolicy Hiszpanii została postawiona w stan gotowości. W sobotę wieczorem z tytułu cieszyć będą się albo kibice Atletico, albo Realu Madryt.

Bliżej zdobycia tytułu jest drużyna Diego Simeone, która zagra z Realem Valladolid. Wygrana w tym meczu sprawi, że Atletico po raz pierwszy od 2013 roku sięgnie po mistrzostwo kraju. Jeśli jednak Los Rojiblancos się potkną, to po tytuł sięgnąć może ponownie Real Madryt. Królewscy tracą do lidera dwa punkty i zagrają u siebie z Villarrealem.

Policyjne posiłki w gotowości

Policja w Madrycie została postawiona w stan gotowości, gdyż spodziewa się tysięcy kibiców Atletico lub Realu, którzy będą na ulicach świętować sukces swojej drużyny. Z tego powodu na służbie jest dziś 730 dodatkowych mundurowych, którzy będą dbać o przestrzeganie prawa.

W Hiszpanii nadal panują obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Zgromadzenia większej grupy osób są zakazane. Wygląda jednak na to, że wielu kibiców obu stołecznych klubów ma zamiar złamać te obostrzenia i mimo tego udać się do centrum miasta.

Komentarze