Pomocnik Barcelony na celowniku klubów Premier League

Riqui Puig przy piłce
Riqui Puig przy piłce PressFocus

Przedstawiciele dwóch klubów Premier League – Manchesteru City i Leeds United – monitorują obecną sytuację utalentowanego pomocnika Barcelony Riquiego Puiga. Przyszłość 21-letniego pomocnika w katalońskim klubie stoi pod znakiem zapytania.

Obecna umowa Puiga z Barceloną obowiązuje do czerwca 2021 roku. Znajduje się w niej opcja przedłużenia jej o kolejne dwa lata, ale nie oznacza to, że zostanie aktywowana. Władze klubu liczą, że piłkarz pozostanie na dłużej w zespole, ale w przekonaniu piłkarza do tego z pewnością nie pomoże jego obecna sytuacja w klubie.

Pomocnik nie może obecnie liczyć na regularne występy w drużynie prowadzonej przez Ronalda Koemana. W obecnym sezonie wystąpił w zaledwie jednym ligowym spotkaniu. Holenderski szkoleniowiec zasugerował niedawno, że powodem tego jest niewystarczające przykładanie się piłkarza do treningów.

– Lubię osoby, które codziennie pracują, aby się doskonalić i które chwytają swoje szanse obiema rękami. Czasami nie chodzi tylko o umiejętności. Są również zawodnicy, którzy nie pracują wystarczająco w trakcie treningów, aby otrzymać szanse od trenera – powiedział Koeman, pytany o Puiga.

Nie ma wątpliwości, że Puig byłby łakomym kąskiem dla wielu europejskich klubów. Według TriballFootball, wśród kandydatów do jego sprowadzenia znajdują się między innymi Manchester City i Leeds United.

21-letni Puig jest wychowankiem katalońskiego klubu. Na boiskach La Liga zadebiutował w kwietniu 2019 roku, gdy szkoleniowcem drużyny był Ernesto Valverde. Łącznie na swoim koncie ma 14 występów w hiszpańskiej ekstraklasie. Do tego dołożył również pięć spotkań w meczach pucharowych.

Komentarze