Pomocnik Barcy zdecydowany na odejście latem

Riqui Puig
Riqui Puig Pressfocus

Riqui Puig jest jednym z piłkarzy, których można określić mianem “wieczny talent”. Pomocnik FC Barcelony w tym sezonie, podobnie jak w poprzednich kampaniach nie otrzymuje zbyt wielu minut, a klub planuje go latem sprzedać. Do tej pory pomocnik opierał się takiemu pomysłowi, ale jak donosi Mundo Deportivo miał zmienić zdanie i jest świadomy konieczności odejścia.

  • Riqui Puig od kilku sezonów pełni jedynie rolę rezerwowego w zespole
  • Liczni trenerzy doradzali mu odejście na wypożyczenie, na co nie chciał przystać 22-latek
  • Według mediów Puig wreszcie zdecydował się na odejście, aby zacząć grać regularnie

Puig uparty jak mało kto

Przybycie Xaviego do FC Barcelony było zdaniem wielu ostatnią szansą dla Riquiego Puiga na odniesienie sukcesu w Katalonii. Hiszpan nie dawał jednak zbyt wielu szans do gry wychowankowi, który w tym sezonie na murawie przebywał raptem przez niecałe 400 minut. 22-latek nie zdołał przez nieco ponad pół sezonu przekonać do siebie nowego trenera i latem zmuszony będzie poszukać nowego klubu.

Dyskusja na temat roli Puiga w drużynie powraca niemal co sezon przy okazji letniego okienka transferowego. Zarówno Quique Setien, jak i Ronald Koeman zalecali mu odejście na wypożyczenie, jednak pomocnik upierał się przy pozostaniu w klubie i czekaniu na swoje szanse. Czarę goryczy przelało jednak ostatnie spotkanie przeciwko Celcie Vigo. Wobec zawieszenia Busquetsa i kontuzji Nico Gonzaleza spodziewano się, że Riqui Puig otrzyma szansę w wyjściowym składzie. Xavi zdecydował się jednak na rewolucyjne ustawienie z czterema zawodnikami ofensywnymi, a 22-latek rozpoczął znów mecz na ławce.

Mecz z Celtą uświadomił Puigowi, że jedyną szansą na dalszy rozwój będzie odejście z Blaugrany. Informacje o zmianie nastawienia wychowanka podało Mundo Deportivo. Zdaniem dziennikarzy, Hiszpan latem przeniesie się do Realu Betis, lub Celty Vigo. Kontrakt pomocnika wygasa w czerwcu 2023 roku, zatem Barca ma niewiele czasu, jeśli planuje zarobić na jego sprzedaży.

Zobacz też: Media: de Jong zostanie w Barcelonie

Komentarze