Pomocnik Barcy o krok od Manchesteru United

Frenkie de Jong
Frenkie de Jong Pressfocus

Kondycja finansowa FC Barcelony wciąż jest na tyle słaba, że klub będzie musiał uzyskać znaczną część środków na transfery ze sprzedaży zawodników. Jednym z nich może być Frenkie de Jong. Według Gerarda Romero, transfer Holendra do Manchesteru United jest pewny na 95%.

  • Barca potrzebuje pieniędzy na transfery
  • Klub planuje sprzedaż Frenkiego de Jonga, którego wartość oscyluje w granicach 70 milionów euro
  • Holender może latem odejść do Manchesteru United

Sprzedaż de Jonga to tylko biznes

Frenkie de Jong przechodził do FC Barcelony z Ajaksu Amsterdam z łatką ogromnego talentu. W trakcie trzech sezonów na Camp Nou miewał gorsze i lepsze momenty, ale podczas obecnej kampanii jest regularnie krytykowany. Pojawiają się głosy, że Xavi nie do końca jest zadowolony z postawy pomocnika i preferuje graczy o innym profilu. 25-latek nie potrafi przejąć na siebie roli lidera formacji pomocy pod nieobecność Pedriego.

Kilka tygodni temu pojawiły się informacje zgodnie z którymi zainteresowany kupnem pomocnika miał być Manchester United. Wówczas wyglądało to na zwykłe plotki transferowe. W środę Gerard Romero poinformował, że kluby są bliskie dojścia do porozumienia, a Blaugrana ma zarobić na de Jongu ok. 80 milionów euro. Według dziennikarza, transfer jest pewny na 95%. Klub nie jest przekonany co do tej opcji, jednak potrzebuje zastrzyku gotówki, żeby móc przeprowadzić latem rewolucję w kadrze.

Holender wielokrotnie podkreślał, że w Barcelonie czuje się szczęśliwy. Do transferu może go przekonać jednak osoba Erika ten Haga. 52-latek od przyszłego sezonu obejmie stery Manchesteru United i chciałby znów współpracować z Frenkiem. Pomocnik Barcy stawiał pod jego okiem pierwsze kroki w świecie wielkiego futbolu w barwach Ajaksu Amsterdam. Wobec kryzysu sportowego Manchesteru United jest to główny czynnik przekonujący Frenkiego de Jonga do transferu.

Przeczytaj również: Barcelona podjęła decyzję w sprawie Depaya

Komentarze