Doświadczony Urugwajczyk na liście życzeń Valencii

Matias Vecino
Matias Vecino Pressfocus

Gennaro Gattuso nie zamierza w Valencii próżnować i przeprowadził już z zarządem rozmowę odnośnie letnich wzmocnień. Włoch nalega przede wszystkim na sprowadzenie pomocnika, który mógłby zagwarantować równowagę w środku pola. Kandydatem do tej roli jest Matias Vecino.

  • W Valencii znów doszło do zmiany na stanowisku trenera
  • Nowy szkoleniowiec chce przede wszystkim wzmocnić środek pola
  • Pierwszym wzmocnieniem Nietoperzy przed sezonem może być Matias Vecino

Gattuso stawia na doświadczenie

Po kolejnym rozczarowującym sezonie Valencia postanowiła zwolnić Pepe Bordalasa. Szkoleniowiec doprowadził Nietoperze do finału pucharu Króla, co jak na jakość i potencjał kadry było sporym osiągnięciem, ale nie po drodze było mu z właścicielem klubu – Peterem Limem. Singapurczyk uchodzi w środowisku za osobę ekscentryczną, a odkąd jest w posiadaniu Valencii, żaden z trenerów nie zakotwiczył w zespole na dłużej.

Na stanowisko szkoleniowca zatrudniono Gennaro Gattuso, który przedstawił już właścicielowi swoją listę życzeń. Na jej szczycie znajduje się doświadczony pomocnik – Matias Vecino. Urugwajczykowi kończy się kontrakt z Interem Mediolan i mógłby dołączyć do Valencii jako wolny agent. 30-latek dysponuje niezłą techniką i przeglądem pola, a ponadto ma znakomite warunki fizyczne. 

O zainteresowaniu Valencii Urugwajczykiem informował Fabrizio Romano. Zdaniem dziennikarza transfer pomocnika jest wysoce prawdopodobny, zwłaszcza że z klubem może pożegnać się Ilaix Moriba. Wychowanek FC Barcelony nie zrobił odpowiedniego wrażenia na sztabie szkoleniowym, a w oczy rzucał się jego brak dojrzałości i złe ustawianie. W trakcie 14 meczów dla Nietoperzy nie zanotował żadnej bramki ani asysty, za to udało mu się zgromadzić aż dziewięć żółtych i jedną czerwoną kartkę. 

Sprawdź też: Koke porównał Gaviego i Pedriego do legendarnego duetu

Komentarze