Villarreal finalizuje wypożyczenie pomocnika

Giovani Lo Celso
Giovani Lo Celso Pressfocus

O krok od powrotu do Villarrealu jest już Giovani Lo Celso. Argentyńczyk zostanie ponownie wypożyczony z Tottenhamu, a jak poinformował w sobotę Fabrizio Romano, zawodnik jest już w Hiszpanii, gdzie sfinalizowana zostanie umowa.

  • Giovanni Lo Celso zostanie ponownie wypożyczony przez Tottenham do Villarrealu
  • Pomocnik jest już w Hiszpanii, gdzie oczekuje na finalizację porozumienia
  • Fabrizio Romano przekazał, że Żółta Łódź Podwodna może zdecydować się na wykupienie go

Lo Celso ponownie zwiąże się z Villarrealem

Ubiegły sezon Giovani Lo Celso spędził na wypożyczeniu w Villarrealu. Argentyńczyk nie odpowiadał koncepcji gry Antonio Conte, a klub nie znalazł chętnego na transfer definitywny. Pomocnik dobrze odnalazł się w prowadzonej przez Unaia Emery’ego drużynie, której był ważną częścią. Był jednym z piłkarzy, którzy poprowadzili Żółtą Łódź Podwodną do półfinału Ligi Mistrzów, eliminując po drodze Juventus i Bayern Monachium.

W lipcu 26-latek wrócił do Londynu, ale jasne było, że nie ma dla niego miejsca w kadrze Tottenhamu na sezon 2022/23. Z tego względu klub poszukiwał najlepszego dla obu stron rozwiązania. Za takowe uznano ponowne wypożyczenie go do Villarrealu. 

W sobotę Fabrizio Romano poinformował, że Lo Celso jest już w Hiszpanii, gdzie sfinalizuje porozumienie z Villarrealem. W kontrakcie nie zawarto opcji wykupu, jednak jeśli Żółta Łódź Podwodna na takową się zdecyduje, Tottenham nie będzie utrudniał operacji, a Argentyńczyk zostanie permanentnie sprzedany. 

Podczas ostatniej kampanii Giovani Lo Celso wystąpił w 21 meczach dla Villarrealu. Zanotował w nich jedną asystę i jedno trafienie.

Zobacz: Villarreal rozważa sprzedaż 19-letniej perełki

Komentarze