Pomocnik Realu z kolejnym urazem

Santiago Bernabeu
Santiago Bernabeu fot. Sport Pictures

Środowy mecz w Pucharze Króla przyniósł Realowi Madryt nie tylko remis (1:1), ale także kontuzję jednego ze swoich zawodników. Urazu, który wyklucza go na miesiąc z gry, nabawił się bowiem Marcus Llorente.

Środkowy pomocnik musiał zostać zastąpiony przez Casemiro w 63. minucie starcia z Barceloną, kiedy to dał znać, że nie jest w stanie dalej kontynuować gry.

Po testach, które przeprowadzono w czwartek, Real Madryt potwierdził, że zawodnik będzie musiał pauzować przez kilka najbliższych tygodni. Mówi się o miesiącu przerwy, ale stan zdrowia zawodnika ma będzie oceniany na bieżąco.

Dodajmy, że to nie pierwszy uraz Llorente w tym sezonie. Wcześniej piłkarz musiał pauzować m.in. z powodu urazu mięśni uda z grupy przywodzicieli.

Marcus Llorente wystąpił w tym sezonie w 13 spotkaniach, w których zanotował dwa gole. Łącznie na boiskach spędził 960 minut. Warto podkreślić, że piłkarz najczęściej był wystawiany właśnie w Pucharze Króla.