Pomocnik Realu mógł latem trafić do Premier League

Aurelien Tchouameni
Aurelien Tchouameni Pressfocus

Aurelien Tchouameni kosztował latem Real Madryt ponad 80 milionów euro, jednak transfer ten zaczął się spłacać niemal od pierwszego dnia. Francuz stał się szybko ważnym zawodnikiem Królewskich, choć mógł trafić do zupełnie innej drużyny. W rozmowie z mediami pomocnik zdradził, że pierwszy zgłosił się po niego Liverpool.

  • Latem Aurelien Tchouameni przeniósł się z AS Monaco do Realu Madryt za 80 milionów euro
  • Pomocnik w rozmowie z francuskimi mediami zdradził, że pierwszy zgłosił się po niego inny klub
  • Francuz miał ofertę z Liverpoolu, jednak wolał zostać piłkarzem Królewskich

Tchouameni wybrał Real Madryt zamiast Liverpoolu

Aurelien Tchouameni był zdecydowanie najgłośniejszym letnim transferem Realu Madryt. Królewscy za pomocnika AS Monaco zapłacili aż 80 milionów euro, a sam piłkarz stanął przed trudnym wyzwaniem zastąpienia w kadrze Casemiro, który przeniósł się do Manchesteru United. 

Tchouameni nie miał zbyt wielkich problemów z przystosowaniem się do gry w La Liga i szybko wywalczył miejsce w wyjściowej jedenastce układanki Carlo Ancelottiego. W tym sezonie opuścił on tylko trzy mecze Los Blancos, z czego w dwóch był kontuzjowany. Jak zdradził w wywiadzie dla Le Parisien, latem mógł trafić do innego klubu. Pierwszy zgłosił się po niego Liverpool.

–  Pierwszym klubem, który wykazał zainteresowanie, był Liverpool. Odbywały się dyskusje na ten temat, ale gdy tylko pojawił się Real Madryt, ja podjąłem decyzję. Nie wahałem się ani sekundy. Powiedziałem mojemu agentowi, aby zrobił wszystko, co możliwe, bym trafił właśnie do Realu Madryt – stwierdził 22-latek.

Defensywny pomocnik obecnie przebywa z kadrą Francji na Mistrzostwach Świata w Katarze. Tchouameni jest także zawodnikiem wyjściowego składu Trójkolorowych.

Czytaj dalej: Hazard: nie mam już tego poziomu, ale ciągle mogę robić wielkie rzeczy

Komentarze