Atletico dołączy do wyścigu o pomocnika Olympique Lyon

Houssem Aouar
Houssem Aouar Pressfocus

Jak poinformowali dziennikarze Estadio Deportivo, Atletico Madryt zamierza dołączyć do wyścigu o Houssema Aouara. Do tej pory Francuz łączony był z przenosinami do Realu Betis, jednak Rojiblancos planują pokrzyżować im szyki i postarać się o jego transfer.

  • Houssem Aouar już od lata nosi się z zamiarem opuszczenia Olympique Lyon
  • Pomocnik był latem blisko przenosin do Realu Betis, ale transfer nie został przeprowadzony z uwagi na problemy finansowe Verdiblancos
  • Zainteresowanie Francuzem zdaniem mediów wykazało Atletico Madryt

Aouar cieszy się coraz większym zainteresowaniem

Houssem Aouar uchodzi za wielki talent szkółki Olympique Lyon, jednak w tym sezonie nie otrzymuje praktycznie szans od trenera Petera Bosza. Francuz od czasu wyleczenia kontuzji nie pojawił się na murawie ani razu i jest zdecydowany na opuszczenie Lyonu. Latem sprowadzić go próbował Real Betis, jednak z powodu problemów finansowych hiszpańskiego klubu nie było to możliwe.

Betis nie zamierza rezygnować z prób pozyskania 24-latka i prawdopodobnie wróci do rozmów z nim zimą. Pokrzyżować mu plany spróbuje Atletico Madryt. Takie informacje przekazali dziennikarze Estadio Deportivo. Piłkarska charakterystyka Aouara podoba się Diego Simeone, który postrzega go za solidne potencjalne wzmocnienie środka pola. 

Włodarze Realu Betis zdają sobie sprawę, że trudno będzie im przebić ewentualną ofertę transferową Atletico. Liczą oni, że otoczenie Aouara zwróci uwagę na to, że Verdiblancos interesowali się nim od dłuższego czasu i z tego względu wybierze właśnie nich.

Przeczytaj też: Villarreal celuje w gwiazdę Eintrachtu

Komentarze