Piłkarze Celty Vigo
Piłkarze Celty Vigo Pressfocus

Popis strzeleckich umiejętności w Vigo

W pierwszej rywalizacji 23. kolejki La Liga doszło do starcia Celty Vigo z Elche. Beniaminek miał sporego pecha, ponieważ po półgodzinie walki dwóch zawodników doznało kontuzji. Gorszy moment przeciwnika znakomicie wykorzystali Błękitni. Gospodarze w dwie minuty strzelili, aż dwa gole i do ostatnich minut mieli wszystko pod kontrolą 3:1 (2:0).

Pech Elche, szansą dla Celty

Trzeba przyznać, że spotkanie na Estadio de Balaídos rozkręcało się powoli. Byliśmy świadkami statycznej gry oraz małej ilości ataków ofensywnych. Wszystko zmieniło się po dwóch kwadransach, kiedy z placu boju z kontuzją zeszli Josan i Mojica. Od tego momentu Błękitni nabrali większej pewności siebie, a także częściej zapuszczali się pod pole karne Elche. Chwilę przed przerwą gospodarze wyprowadzili dwa szybkie ciosy, które znokautowały Zielone Pasy. Najpierw na listę strzelców wpisał się Santi Mina, który bez przyjęcia skierował futbolówkę z kilku metrów tuż obok lewego słupka. Na dodatek, chwilę później bliźniaczą akcję skutecznie zakończył Brais Mendez.

Worek z bramkami rozwiązał się na dobre

Po przerwie nie narzekaliśmy na nudę. Zaraz po wznowieniu gry piłka wpadła do siatki Celty. Emiliano Rigoni zdobył bramkę kontaktową sprytnym uderzeniem z bliskiej odległości. Cała sytuacja była analizowana jeszcze przez VAR, ale ostatecznie Ricardo de Burgos Bengoetxea uznał, że nie ma żadnych podstaw, aby anulować to trafienie.

Kolejne minuty mijały. Celta drżała o wynik, ponieważ rywal po strzeleniu gola ruszył do odrabiania strat. Tymczasem w 68. minucie skrzydła Biało-zielonym podciął Santi Mina. Hiszpan ustrzelił dublet, po tym jak zgubił krycie na skraju szesnastki i pewnym strzałem głową zabił nadzieje graczy Elche na remis.