Porażka Realu z Betisem

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane fot. Grzegorz Wajda

Gracze Realu przegrali u siebie z Betisem 0:2. Finalnie Królewscy zajęli trzecie miejsce (68 punktów). Goście uplasowali się na dziesiątej lokacie (50 oczek).

Co działo się w tej potyczce? W 23. minucie na uderzenie zdecydował się Marcelo, ale strzelił nad poprzeczką. Kilka minut potem blisko był Bartra, ale dobrze w bramce gospodarzy spisał się Navas.

W 34. minucie piłkarze Realu powinni objąć prowadzenie. Dobrej sytuacji nie wykorzystał jednak Benzema, który trafił jedynie w słupek.

Kilkadziesiąt sekund potem Navas końcami palców obronił uderzenie Lorena.

W 41. minucie goście mieli rzut wolny. Do piłki podszedł Lo Celso, ale nie zaskoczył bramkarza Realu.

W 57. minucie gola mógł zdobyć Vinicius. Dobrze w bramce przyjezdnych spisał się jednak ich golkiper.

Na pierwszego gola w tym spotkaniu czekaliśmy do 62. minuty. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Loren.

W 68. minucie goście mogli zdobyć kolejnego gola. Lo Celso został jednak zatrzymany przez dobrze interweniującego Navasa. Ten sam zawodnik Betisu kilkadziesiąt sekund potem uderzył obok słupka.

Piłkarze Realu stracili kolejnego gola w 75. minucie. Jese skorzystał z podania Firpo i pokonał Navasa.

Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie.

Real – Betis 0:2 (0:0)