Chelsea potwierdziła wypożyczenie napastnika Atletico Madryt

Joao Felix
Joao Felix Pressfocus

Joao Felix dopiął swego i opuścił szeregi Atletico Madryt. W środę pozyskanie Portugalczyka oficjalnie ogłosiła Chelsea. Napastnik przeniósł się na Stamford Bridge na zasadzie półrocznego wypożyczenia. Rojiblancos na transakcji zarobią 11 milionów euro.

  • Joao Felix został wypożyczony do końca sezonu do Chelsea
  • Portugalczyk przed przenosinami do Premier League przedłużył umowę z Atletico do czerwca 2027 roku
  • The Blues za wypożyczenie 23-latka zapłacili 11 milionów euro

Atletico dobrze zarobi na wypożyczeniu Felixa

Intencja Joao Felixa po utracie zaufania Diego Simeone było opuszczenie Atletico Madryt. Wysokie wymagania finansowe Rojiblancos odstraszały jednak potencjalnych zainteresowanych sprowadzeniem Portugalczyka. Na pozyskaniu napastnika przede wszystkim zależało gigantom z Premier League. 

Wydawało się, że 23-latek był już blisko przenosin do Manchesteru United, jednak oferta Czerwonych Diabłów została odrzucona. W tym momencie do gry postanowiła wkroczyć Chelsea, która przedstawiła dużo lepszą pod względem finansowym ofertę dla Atletico Madryt. 

Wypożyczenie Joao Felixa zostało oficjalnie potwierdzone w środę. Chelsea zapłaci Los Colchoneros 11 milionów euro, a napastnik spędzi na Stamford Bridge najbliższe pół roku. Warunkiem Atletico było przedłużenie przez zawodnika umowy, co uczyniono jeszcze przed wypożyczeniem go. W ten sposób Rojiblancos zabezpieczyli jego przyszłość. 

Chelsea to jedna z najlepszych drużyn na świecie i mam nadzieję, że pomogę drużynie osiągnąć jej cele, więc jestem bardzo, bardzo szczęśliwy, że tu jestem i bardzo podekscytowany grą na Stamford – stwierdził zawodnik w rozmowie z klubowymi mediami. 

Fabrizio Romano przekazał, że przed przenosinami do Chelsea Joao Felix przedłużył z Atletico Madryt umowę do końca czerwca 2027 roku. The Blues w pełni pokryją wysoką pensję Portugalczyka.

Sprawdź też: Real Betis finalizuje transfer nowego napastnika

Komentarze